Malowanie kamieni ozdobnych pomysłem na zabawę

Posiadając gromadkę dzieci niejednokrotnie nie mam pomysłu na to, jaką mam im zabawę zorganizować. Choć nie jestem typowo mamusią, która spędza cały dzień z dzieciakami, to jednak od czasu do czasu trzeba się z nimi w coś pobawić. Jest to podstawa wychowania. W związku z tym, że moje dzieci bardzo często się nudzą, to zabawy muszą być kreatywne. Ostatnimi czasy zrobiło się nieco cieplej, jednak i to nie zmienia faktu że ona nudzą się w swoim ogrodzie!

Dzieci uwielbiają malować kamienie ozdobne

kamienie ozdobne lubuskieWymyśliłam nową zabawę. Powiedziałam, że mają tym razem pobawić się w malowanie kamieni. Ważne jest to, że dzieciaki będą miały zabawę i frajdę, chociaż mój mąż nie do końca był za tym żeby zorganizować akurat taką zabawę, to jednak zgodził się w momencie, kiedy dzieci powiedziały że pomalują mu samochód, jak nie da im pomalować kamieni ogrodowych. W końcu lepiej zrobić kolorowe kamienie ozdobne, niż mieć zniszczone auto. A jak konkretnie wyglądała ta zabawa? Polega to na tym, że kupiliśmy z mężem kamienie ozdobne lubuskie i postawiliśmy je na podwórko. Dzieci miały farby plakatowe wielokolorowe. Kamienie ozdobne musiały być pomalowane przez nie w różne wzorki. I tak w ten sposób powstało kilkanaście ciekawych kamieni, które zdobią teraz nasze podwórko i ogród. Dzieciom Spodobało się malowanie tych kamieni. Powiedziały, że to najlepsza zabawa, jaką wymyśliłam im. Na początku nie wiedziały co mam narysować na tych kamieniach ozdobnych, ale po jakimś czasie poszczególne pomysły przychodziły im do głowy. Można na kamieniach było malować wszystko począwszy od krajobrazów, kwiatków i postaci bajkowych. Najładniej jednak wyglądały kamyczki, które przypominały zwierzątka. Córka narysowała na kamieniu oczka a tło było w kolorze zielonym wyglądem ten kamień przypominał żabkę. Mój syn z kolei z kamienia ozdobnego stworzył muchomorka. Muszę przyznać, że moje dzieci mają bardzo duży talent do rysowania po kamieniach. Nie spodziewałam się, że będzie to taka frajda dla całej rodziny! Ani tego, że kamienie ozdobne będą materiałem do malowania. A w dodatku zapewnią kreatywną zabawę na świeżym powietrzu.

Bardzo dobrze się złożyło, bo akurat wtedy naszym ogrodzie robiliśmy porządki. Można więc było je tam poukładać sposób artystyczny. Do dnia dzisiejszego kamienie ozdobne w naszym ogrodzie stanowią ozdoby. Opad deszczu im nie grozi, ponieważ mój mąż zakonserwował farbę pewnym lakierem, dzięki czemu nie spływa ona po kamieniach podczas deszczu. Od tego momentu dzieci nie mogą się doczekać, kiedy znowu będą mogły pomalować kamienie ozdobne.