Malowanie proszkowe felg samochodowych

Za pomocą farb proszkowych możemy malować różnego rodzaju powierzchnie w sposób profesjonalny i trwały. W porównaniu z innymi sposobami malowania różnych powierzchni, malowanie proszkowe posiada szereg zadziwiających zalet. Dzięki tym zaletom malowanie proszkowe zyskuje coraz to więcej zwolenników i jest powszechnie stosowane w przemyśle. Główną zaletą farb proszkowych jest równomierne pokrywanie powierzchni. Głównym rodzajem materiałów jakie są poddawane malowaniu to metale.

Farby proszkowe – zalety i zastosowanie

farba proszkowa do felg samochodowychBardzo popularne od wielu lat jest używanie farb proszkowych do malowania felg samochodowych stalowych i aluminiowych. Użycie farby proszkowej do malowania różnego rodzaju powierzchni to bardzo efektywna metoda. Takie rozwiązanie to mnóstwo korzyści zarówno ekonomicznych jak i ekologicznych. Przede wszystkim użycie farby proszkowej i malowanie tą metodą jest relatywnie tańsze od tradycyjnych technik malarskich, czyli tak zwanych malowań na mokro. Aby jednak być w pełni zadowolonym z efektów tego zabiegu warto zlecić jego przeprowadzenie profesjonalistom w specjalnie przeznaczonej do tego celu lakierni proszkowej. Nie posiadamy bowiem na tyle wiedzy i doświadczenia by wykonać tą czynność bez ryzyka pojawienia się defektów. Źle dobrane narzędzia sprawią również, że malowanie tą techniką nie będzie tak trwałe jak obiecuje producent. Farba proszkowa do felg samochodowych pozwala na dokładne pokrycie malowanej powierzchni bez względu na to czy mamy do czynienia z felgami aluminiowymi czy stalowymi. Proces piaskowania felg aluminiowych to doskonały sposób na ich renowację. Najpierw felga jest poddawana piaskowaniu, czy wstępnemu ścieraniu, następnie powierzchnia pozbawiana jest warstwy starego lakieru, a na koniec można wykonać malowanie felg za pomocą farby proszkowej. Ta metoda jest bardzo efektywna i opłacalna również ze względu na to, że pozostały niewykorzystany proszek można odzyskać, oczywiście jeżeli malowanie odbywa się w odpowiedniej komorze. Dzięki temu farba proszkowa wykorzystywana jest praktyczni w stu procentach. Nic się nie marnuje, stąd ekonomiczna zaleta farby proszkowej. 

Malowanie felg za pomocą farby proszkowej zapewnia im odporność na korozję, ale także uszkodzenia mechaniczne oraz chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Jest to najczęściej stosowana metoda, a zarazem najlepsza w renowacji felg samochodowych. Malowanie proszkowe jest przede wszystkim ekologiczne, czyli przyjazne dla środowiska, a przy tym bezpieczne dla ludzi.