Markowa kasa fiskalna

Rynek urządzeń fiskalnych jest w dużej mierze zdominowany przez kilku, czołowych producentów, którzy zaopatrują w profesjonalny sprzęt zdecydowaną większość przedsiębiorców. Są to przede wszystkim kasy, drukarki, czytniki kart, skanery kodów kreskowych, szuflady kasowe czy wagi. Wszystkie te urządzenia mogą działać oddzielnie lub wspólnie.

Specyfika popularnych kas fiskalnych marki Elzab

kasy fiskalne elzab z łodziZakup kasy fiskalnej powinien nastąpić najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności. Przed przystąpieniem do prowadzenia sprzedaży, koniecznie należy dokonać fiskalizacji i zgłosić fakt użytkowania kasy oraz jej numerów fabrycznych do właściwego Urzędu Skarbowego. Zgłoszenia można dokonać samodzielnie, natomiast fiskalizację przeprowadza serwisant z odpowiednimi uprawnieniami. Bez względu jaką markę kasy wybierzemy, to zawsze będzie posiadać wyświetlacz, klawiaturę, niezbędne złącza i możliwość podpięcia szuflady kasowej. Jeżeli chcemy kupić dobrą jakościowo kasę, to warto postawić na kasy fiskalne Elzab z Łodzi, ponieważ oferują wysoką jakość wykonania w przystępnej cenie. Marka Elzab jest już dobrze znana na polskim rynku, ponieważ od wielu lat dostarcza innowacyjne kasy, które często o kilka kroków wyprzedzają modele konkurencji. Mogą być obsługiwane za pomocą klasycznej klawiatury lub za pośrednictwem ekranu dotykowego jak przypadku kas systemowych stosowanych w firmach sieciowych, gdzie znajduje się kilka stanowiska sprzedażowych. Najczęściej są wybierane lekkie i poręczne kasy, które mają intuicyjną obsługę. Mogą być dostępne w wersji stacjonarnej, czyli wymagającej stałego podłączenia do źródła zasilania oraz mobilnej z wbudowanym akumulatorem. Oba modele pełnią te same funkcje, ale różnią się systemem działania. Ponadto na rynku dostępne są jeszcze kasy online, które jako jedyne mogą się zdalnie łączyć z Centralnym Repozytorium Kas. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu modułowi, który za pośrednictwem WiFi lub GSM może się łączyć z internetem i przesyłać dobowe raporty fiskalne. Są one dość nowe w ofercie producentów i dotyczą tylko wybranych branż handlowych i usługowych.

Zakup kasy czy drukarki fiskalnej może być sporym wydatkiem, ponieważ najtańsze modele kosztują około osiemset – dziewięćset złotych. W ich przypadku pamięć urządzenia jest mocno ograniczona, przez co sprawdzą się tylko w sklepach o niewielkim asortymencie lub w firmach usługowych. Im więcej asortymentu w firmie, tym droższą kasę trzeba nabyć, ponieważ wraz z rozmiarem pamięci rośnie wartość urządzenia.