Miłość syna do piłki ręcznej

Mój dziesięcioletni syn już od dwóch lat uprawia piłkę ręczną. Dla wielu osób brzmi to dość poważnie, biorąc pod uwagę jego wiek, jednak specjaliści wiedzą, że czym prędzej dziecko rozpoczyna swoją przygodę ze sportem tym lepiej. Istnieje bowiem wówczas większa szansa na to, że stanie się ono kiedyś profesjonalnym graczem. Miłość do piłki ręcznej jest zresztą w mojej rodzinie czymś naturalnym. Szczypiornistą był zarówno mój tata, jak i dziadek. Obydwaj nie związali się wprawdzie zawodowo z tym sportem, jednak odnosili za młodu pewne sukcesy. Teraz w ich ślad poszedł mój syn. 

Prezent dla syna – bramka 

bramka do piłki ręcznejNa dziewiąte urodziny mój syn otrzymał ode mnie i mojego męża bramkę do piłki ręcznej. Był zachwycony, ponieważ wcześniej musiał trenować bez takiego sprzętu. Jedynie od czasu do czasu wraz z mężem udawał się na boisko, które znajduje się przy jego szkole i tam mógł porzucać do profesjonalnej bramki. Okazało się zatem, że bramka do piłki ręcznej była dla mojej pociechy najlepszym prezentem, jaki mogłam wraz z mężem wybrać. Nie wiedzieliśmy jednak od razu, na który model dostępny w naszym ulubionym sklepie sportowym powinniśmy się zdecydować. Przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na to, że nie wszystkie bramki były sprzedawane wraz z siatkami. Nam zależało na kompletnym sprzęcie, więc od razu odrzuciliśmy propozycje kupna samej aluminiowej ramy. Następnie naszą uwagę przykuł fakt, że sprzęt tego typu posiada bardzo różne wymiary. Ponieważ nasz syn bardzo poważnie myśli o tym, żeby zostać zawodowym szczypiornistą, zdecydowaliśmy, że nie kupimy mu bramki przeznaczonej dla dzieci, lecz od razu taką, z która spotka się, grając już w klubie sportowym. Ostatecznie nasz wybór padł na bardzo powszechnie sprzedawany i sprawdzony od lat przez sportowców model. Jego rama jest aluminiowa i pomalowana w najbardziej klasyczne dla tego typu sprzętu kolory – na biało-czerwono. Istniała możliwość zamówienia bramki w innych kolorach, jednak z musielibyśmy wówczas dłużej czekać na jej odbiór. Poza tym uznaliśmy, że kolory bar narodowych są idealne. 

Wśród wielu prezentów, jakie otrzymał ode mnie i mojego męża nasz syn najważniejszym dla niego był i nadal jest jeden. Bramka, którą kupiliśmy od roku jest codziennie używana. Jej zakup sprawił, że moje dziecko bardzo się ożywiło i nie chce już w ogóle spędzać wolnego czasu w domu. Wcześniej niejednokrotnie musiałam wręcz odrywać syna od elektronicznych gadżetów takich jak tablet czy telefon. Teraz jedyne moje zmartwienie to to, czy syn podczas treningu nie zazna żadnej kontuzji.