Moc antyoksydantów i ich wpływ na zdrowie

Każdemu z nas zależy na utrzymaniu dobrego zdrowia. Mówi się, że zdrowie jest najważniejsze. Jest w tym sporo prawdy, jak bowiem cieszyć się czymkolwiek, gdy zdrowie szwankuje? W interesie każdego z nas powinno zatem leżeć dbałość o nie i próba utrzymania zdrowia na najwyższym poziomie do późnej starości. Jest to możliwe, jeżeli będziemy stosować profilaktykę i starać się wspierać nasz organizm na wszystkich poziomach. Tym, co potrafi zapewnić nam świetne zdrowie, dobre samopoczucie i naprawiać uszkodzenia w naszych organach wewnętrznych, są antyoksydanty. To potężne substancje, które stoją na straży naszego zdrowia.

Najsilniejszy antyoksydant

podwyższenie glutationuWszyscy słyszeliśmy o antyoksydantach. Wymiatają wolne rodniki, zmniejszają stres oksydacyjny, chronią przed zachorowaniem na nowotwór. Znajdziemy je przede wszystkim  świeżych warzywach i owocach. Jednym z najsilniejszych antyoksydantów, jest glutation. Nie każdy o nim słyszał i nie każdy wie, że nasz organizm jest w stanie sam go produkować. Jest wytwarzany w komórkach wątroby. Jako, że potrafi zdziałać dla nas wiele dobrego, powinniśmy zainteresować się, w jaki sposób odbywa się podwyższenie glutationu. Niemal samoistnie nasuwa się myśl, że należy dbać o wątrobę. Owszem, możemy wspierać ją na różne sposoby. Jednym z lepszych jest regularne sięganie po ostropest plamisty- potrafi on regenerować uszkodzone komórki wątroby oraz zwiększać poziom glutationu. Innym skutecznym sposobem jest unikanie alkoholu. Jak wiemy alkohol bardzo negatywnie wpływa na wątrobę, a ta, aby produkować glutation w odpowiednich ilościach, musi funkcjonować bez zarzutu. Kolejnym efektownym sposobem na podwyższenie glutationu jest regularne wysypianie się. Liczne badania naukowe dowiodły, iż osoby cieszące się dobrym snem i nie zarywające nocy, mają wyższy poziom glutationu. Warto zwrócić uwagę również na inne metody na podwyższenie glutationu, takie jak sięganie po produkty bogate w siarkę, witaminę C, czy selen. te substancje w sposób zauważalny przyczyniają się do jego wzrostu w komórkach ciała. 

Warto mieć świadomość tego, w jaki sposób możemy wspierać nasz organizm. Nie potrzebujemy fachowej wiedzy  chemicznej i biologicznej, by móc realnie wpływać na własne zdrowie i stymulować powstawanie w ciele procesów, które działają uzdrawiająco. Antyoksydanty są tym, co pomoże nam w kontrolowaniu własnego zdrowia. Wybierajmy te, które mają najsilniejszy wpływ na nasze ciała (jednym z nich jest wspomniany wyżej glutation), jak najczęściej sięgajmy po świeże warzywa i owoce, starajmy się, by nasze posiłki były kolorowe i różnorodne.