Mosiężne baterie do prysznica i umywalki

Kilka miesięcy temu spełniło się moje wielkie marzenie o tym, żeby mieć na własność mieszkanie. Kupiłam piękny, dwupokojowy lokal z balkonem. Mieści się on na nowym osiedlu. Mieszkanie zostało mi oddane w tym miesiącu, w surowym stanie, więc przede mną jeszcze prace związane z urządzaniem wnętrz, czyli według mnie najprzyjemniejsza część. Początkowo nie mogłam się zdecydować na jakiś konkretny styl we wnętrzach, jednak ostatecznie postawiłam na nowoczesność z dodatkami retro. W pomieszczeniach będą dominować jasne kolory.

Styl retro w nowym mieszkaniu

mosiężna bateria zlewozmywakowa retroAranżacjami wnętrz interesuje się od dość dawna, ale do tej pory nie miałam okazji skorzystać ze zdobywanej amatorsko wiedzy w praktyce. Aż do teraz. Jestem bowiem w trakcie urządzania mojego nowego mieszkania, kupionego w surowym stanie. Z racji tego, że pomieszczenia nie są zbyt duże, postawiłam przede wszystkim na jasne kolory ścian i podłóg. Jak chodzi o styl wnętrza, to postanowiłam postawić na nowoczesność połączoną z elegancją. Najbardziej przypasował mi styl retro. A zaczęło się od tego, że w oko wpadła mi mosiężna bateria zlewozmywakowa retro, którą zobaczyłam w jednym z hoteli. Takie baterie są delikatnie pozłacane, a ich ozdobny design wprowadza do wnętrza wręcz królewski klimat. Nie wahałam się zbyt długo i kupiłam mosiężne bateria zarówno do umywalki, jak i do prysznica. W kuchni również pojawiła się bateria w stylu retro. Mogę się teraz poczuć we własnym domu jak w eleganckim pałacu. Mosiądz doskonale komponuje się z bielą i dodatkami w naturalnych kolorach. Z tego, co się dowiedziałam podczas kupowania baterii mosiężnych, to tego typu dodatki cieszą się coraz większą popularnością we wnętrzach. W ogóle styl retro przeżywa prawdziwy renesans, stając się  jednym z najchętniej wybieranych stylów we wnętrzach, bez względu na wiek osoby, która w danym wnętrzu będzie na co dzień mieszkać. Poza bateriami w stylu retro, z mosiądzu wykonuje się też inne eleganckie dodatki, takie jak klamki, lampy czy różnego rodzaju dekoracje, które pojawiają się na regałach.

Mosiężne dodatki w stylu retro pojawiają się w wielu wnętrzach, nawet, kiedy całościowy styl tych wnętrz opiera się na bardziej nowoczesnych rozwiązaniach. Ja również zdecydowałam się na mosiężne, eleganckie dodatki w swoim nowym mieszkaniu. A wszystko zaczęło się od baterii umywalkowych, które zobaczyłam w hotelu, w którym akurat byłam na wakacjach. Bardzo mi się spodobały i kupiłam bardzo podobne do swojego mieszkania. Poza nimi postawiłam też na inne dodatki retro.