Najlepsza myjnia samochodowa

Każdy na pewno kojarzy kilka rodzajów myjni samochodowych. Na przykład myjnia samoobsługowa, szczotkowa lub ręczna. Jaką myjnię wybrać? Wiadomo, że każda ma swoje plusy oraz minusy. Jednak doświadczony kierowca, który dba o swój samochód wie, że od czasu do czasu warto jest skorzystać z każdej myjni. Dzięki temu lakier jest doskonale umyty, a nawet zabezpieczony woskiem polerskim. Takie rzeczy powinno się wiedzieć, jeżeli mamy w planach sprzedaż pojazdu w przyszłości. Nie powinien on wyglądać źle.

Wybór myjni samochodowej

dobra myjnia samochodowa z KrakowaNajczęściej korzysta się z myjni samoobsługowych. Pięć minut wystarczy, aby dokładnie umyć nasz pojazd. Takie mycie zazwyczaj kosztuje pięć złotych, dlatego jest to tania opcja. Każda dobra myjnia samochodowa z Krakowa ma kilka programów, na przykład woskowanie i nabłyszczanie. Co ciekawe, najlepiej po myciu zasadniczym pominąć woskowanie w zimne dni, natomiast podwójnie nabłyszczyć samochód. W ciepłe dni, kiedy temperatura jest wyższa niż dziesięć stopni Celsjusza samochód powinno się myć razem z woskowaniem. Myjnie szczotkowe są dobre, ale najlepiej przed włączeniem programu dodać podwójny wosk, ponieważ jego równe rozprowadzenie to największa zaleta takiego mycia. Wbrew plotkom, myjnie szczotkowe wcale nie rysują lakieru samochodowego. Mycie ręczne dobrze wykonywać przynajmniej raz w roku. Jest to usługa, która przede wszystkim skupia się na detalach. Będziemy mieć przeczyszczone takie elementy, które zazwyczaj są pomijane. Mowa na przykład o reflektorach i ich polerowaniu. Dodatkowo dochodzą nadkola, miejsca pod zderzakami lub elementy schowane za uszczelką. Samochód nie dość, że jest myty, zabezpiecza się go przed zabrudzeniami. Używa się wysokiej jakości past polerskich i wosków. Jednak aby umyć samochód w ten sposób trzeba mieć przynajmniej pół godziny czasu. Grupa doświadczonych pracowników myjni samochodowej w takim czasie wykona usługę. Jest ona niezwykle kompleksowa. Raz na jakiś czas warto jest porządnie przeczyścić szyby, aby nie było na nich smug.

Myjnie są bardzo potrzebne, aby nasze samochody wyglądały estetycznie. Warto jest jednak pamiętać o tym, że przede wszystkim liczy się konserwacja. Odpowiednio zadbany pojazd nie traci tak szybko wartości, jak inne z tego samego rocznika. W Polsce pojazdy są często odsprzedawane, stąd tak ważne by o tym pomyśleć. Mycie samochodu to nie jest kosztowna sprawa i powinniśmy ją wliczyć do kosztów eksploatacyjnych pojazdu. Myślę, że siedemdziesiąt złotych na rok to odpowiedni budżet na taki cel.