Najlepsze masło Shea

Skóra jest naszym największym organem pod względem powierzchni i trzeba o niego tak samo dbać jak o każdy inny organ. Jest ona często wystawiona na działanie promieni słonecznych, które jak wiadomo pogarszają jej stan oraz przyczyniają się do powstawania zmian skórnych. Jeżeli skóra nie jest systematycznie nawilżana, to bardzo szybko staje się szorstka i sucha. W takim stanie wymaga ona natychmiastowej pomocy, w postaci silnie nawilżającego i regenerującego środka. 

Jakie jest zastosowanie masła Shea? 

nierafinowane ekologiczne masło sheaW ekologicznych sklepach, ale także wielu drogeriach oferujących naturalne kosmetyki, znajdziemy produkty pochodzenia roślinnego, które mają w swoim składzie jeden lub maksymalnie kilka składników. Nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów, czy syntetycznych dodatków, dzięki czemu są bezpieczne w stosowaniu i nie powodują uczuleń, czy podrażnień. Od wielu lat znane jest w kosmetyce nierafinowane ekologiczne masło Shea, które posiada mnóstwo cennych właściwości. Jest to produkt w postaci oleju roślinnego, pozyskiwanego z owoców Masłosza Parka. W naturalnej postaci, masło Shea ma konsystencję pasty w kolorze biało – kremowym, jest niemalże bezwonny i posiada lekko wyczuwalny smak. Może być spożywane w postaci surowej lub służyć do smażenia, więc ma szerokie zastosowanie w kuchni. Jednak głównie jest znane z wykorzystania w kosmetyce, ponieważ posiada silne działanie nawilżające, regenerujące, a także zatrzymuje wodę wewnątrz skóry. Masło wykazuje działanie zmiękczające, kojące i uelastyczniające, więc doskonale się sprawdza w kremach, balsamach, czy lotionach do ciała. Cechą charakterystyczną nierafinowanego masła Shea jest zawartość naturalnych filtrów ochronnych przed promieniowaniem słonecznym odpowiadających SPV 4-6. Może być wcierane w skórę po kąpieli słonecznej, ponieważ szybko ją regeneruje i pomaga w gojeniu podrażnień. Jedynie nierafinowane masło Shea posiada wszystkie wymienione wyżej cenne właściwości, ponieważ nie jest poddawany żadnym procesom termicznym. 

Na rynku kosmetycznym wielu producentów sięga po masło Shea, ponieważ jest skutecznym składnikiem wszelkich kremów i balsamów. Jednak zanim sięgniemy po taki kosmetyk, to warto sprawdzić, czy zawarte w im masło Shea jest rafinowane, czy nierafinowane, ponieważ tylko to drugie będzie posiadało swoje cechy. Z nierafinowanego masła Shea można samodzielnie wykonać domowy kosmetyki do pielęgnacji suchej i niszczonej skóry. Wystarczy dodać kilka kropel naturalnego olejku, witaminy E i wszystko wymieszać.