Najlepsze metody łupania drewna

Siekiera czy rozdrabniacz drewna to dwa bardzo praktyczne narzędzia, które przydadzą się niemal w każdym gospodarstwie domowym, pila mechaniczna również potnie drewno na drobne. Jeśli jednak w domu jest kominek, a tym bardziej jeżeli dom jest ogrzewany kotłem, który jest opalany drewnem, to w tedy trzeba pomyśleć już o konkretnej maszynie.

Maszyna do cięcia drewna

niezawodny rozdrabniacz do drewnaOczywiście możemy kupić już pocięte drewno na opał, ale jest ono o wiele droższe, a kupując niezawodny rozdrabniacz do drewna, możemy mieć pewność, że w końcu inwestycja nam się zwróci. W ogrodach, gdzie rośnie mnóstwo drzew i trzeba je przycinać, powstaje w końcu sterta gałęzi i nie ma co z tym zrobić. Tak więc w tedy warto kupić rozdrabniacz do gałęzi. Istotne jest aby miejsce, w którym będzie stała maszyna było wolne od wszelkich innych niepotrzebnych przedmiotów. Po prostu, musi być przestrzeń i miejsce do pacy. Stanowisko musi mieć bardzo łatwe dojście do prądu, do tego, ale jednocześnie znajdować się gdzieś na uboczu, bo tego typu maszyny strasznie hałasują. Odpowiednim miejscem może być jakiś mały garaż na podwórku, lub w jakimś składziku, gdzie trzymamy drewno, absolutnie nie stawiać tego urządzenia pod oknami. Siekiera przy rozdrabniania drewna, jest chyba najbardziej popularnym narzędziem, ale pamiętajmy o tym, kiedy ciosamy nią drewno, warto również to robić z daleka od okien i posiadać założone okulary ochronne.  Kolejnym narzędziem jest piła ręczna, dość czasochłonne narzędzie, ale do cięcia bali drewna, lepiej wybrać piły kabłąkowe. Sztywna rama i długi brzeszczot co prawda ułatwia cięcie, ale i tak wymaga ogromnego wysiłku. Piła łańcuchowa jest już bardziej wdzięczna i lepiej koreluje z naszym ciałem. Mają silnik elektryczny lub spalinowy, te całkiem nowoczesne są lżejsze, ciszej pracują i nie wykazują tyle wibracji, co kiedyś starsze piły spalinowe. Wybierając piłę, istotna jest wygoda, czy dobrze się ją trzyma. Warto pamiętać , że co jakiś czas trzeba napinać łańcuch. Łuparki do rozdrabniania drewna, są chyba jednym z lepszych narzędzi, nie wymagają dużego wysiłku, ponieważ drewno tylko wrzucamy, a ono jest rozdzielane na szczapy do kominka. Najbardziej profesjonalne jednak, są rozdrabniacze, służą do mielenia resztek organicznych, czyli grubych łodyg oraz gałęzi.

 Jeżeli mamy taką możliwość, to najlepiej zainwestować w rozdrabniacze. Rozdrabniacze amatorskie, są przeznaczone dla ogrodów amatorskich, mielą one gałęzie już od grubości 4,5 cm. Powinni się nimi zainteresować właściciele okazałych ogrodów, którzy wytwarzają co roku ponad przeciętna ilość biomasy.Wydajność niektórych modeli przekracza zmielenie około 250 kilogramów drewna na godzinę.