Najlepszy projekt pokoju dla dziewczynki

Gdy na świat ma przyjść nowe dziecko w rodzinie, rozpoczynają się długie przygotowania i oczekiwanie na jego przyjście. Jednym z pierwszych rzeczy, które robią młodzi rodzice po poznaniu płci dziecka to urządzanie pokoju. Nie jest to wcale łatwe zadanie. Większość młodych matek jest przytłoczonych ilością pięknych rzeczy, które mogą zakupić, a piękno i estetyka nie zawsze łączą się z funkcjonalnością, która w przypadku pokoju dla dziewczynki czy chłopca, jest najważniejsza.

Więcej o projekcie pokoju dla dziewczynki

projekt pokoju dla dziewczynkiJeśli już znamy płeć bobasa, który niedługo pojawi się w naszym życiu, i wiemy, że będzie to dziewczynka, lepiej mniej więcej w połowie ciąży zacząć planowanie pokoju. Dlaczego? Wszystko ze względu na malowanie, które jest oczywiście pierwszym procesem. Obecnie na rynku znajdziemy wiele farb, które są bezpieczne dla dzieci, lecz i tak muszą one dobrze wyschnąć. Poza tym cały proces urządzania pokoju może trochę potrwać. Jeśli chodzi o sam wygląd i urządzenie takiego pokoju, pamiętajmy, by nie dać się zwariować. Małe dziecko bardzo szybko rośnie i nie potrzebuje milioma rzeczy. Nie warto kupować kilkunastu pościeli, i tak małą kołderkę niedługo trzeba będzie zastąpić większą. Tak naprawdę noworodkowi nie potrzeba wcale kołderki czy poduszki, lepiej sprawdzi się becik czy mały kocyk. Najważniejsza zasada to umiar, pokój dla dziewczynki musi być przede wszystkim funkcjonalny, a nie ładny i estetyczny. Chociaż dla wielu matek to właśnie te cechy są najważniejsze. Czego natomiast na pewno nie może zabraknąć w takim pokoju? Oto kilka niezbędnych rzeczy, w które warto się wyposażyć. Dobry projekt pokoju dla dziewczynki musi zawierać oczywiście dobrej jakości łóżeczko, takie które będzie od razu dostosowane do starszych, chodzących już dzieci. Niezbędny będzie również wygodny materac i materiał zabezpieczający drewniane belki. Obecnie najchętniej wybiera się meble do pokoju dziecięcego w kolorze białym. Jak już wspomniano, ogromnie ważny na początek jest rożek lub becik i miękki kocyk z dobrego materiału.

Wyżej wspomniane rzeczy to oczywiście tylko namiastka tego, co ostatecznie w takim pokoju dla dziewczynki się znajdzie. Będą to między innymi pozostałe meble na ubranka dla malucha (najlepiej jakaś komoda), przewijak, który można zainstalować na komodzie lub na łóżeczku. Niezbędna będzie również wanienka ze stelażem. Możemy trzymać ją w pokoju, jeśli nie mamy wystarczającej ilości miejsca w łazience, by ją tam umieścić. Poza tym wyposażmy się również w fotel do karmienia.