Najtańsze przeprowadzki w mieście

Przez wiele lat szukałem odpowiedniego zajęcia dla siebie. Udało mi się skończyć jedne studia, poszedłem na studia podyplomowe, ponieważ nie chciałam pracować w zawodzie wyuczonym na studiach, pracowałam w przemyśle filmowym, w korporacji, miałem swój sklep, swoją restaurację, ale żadna z prac, które wykonywałem przez te wszystkie lata nie okazała się moim powołaniem. Z czegoś trzeba jednak żyć, dlatego zacząłem się zastanawiać nad jakimś fajnym biznesem, mało wymagającym i przynoszącym pieniądze pozwalające na godziwe życie.

Założenie firmy przeprowadzkowej

tania firma przeprowadzkowaW końcu wpadłem na pomysł założenia firmy przeprowadzkowej. Z założenia miała to być tania firma przeprowadzkowa, która dzięki konkurencyjnym cenom miała przyciągać dużo klientów. Miałem trochę odłożonych oszczędności, które pozwoliły mi zacząć mój nowy biznes. Próg wejścia jest dość niski, ponieważ inwestycje konieczne do otwarcia takiej firmy są stosunkowo małe. Na początek kupiłem jedynie używany samochód ciężarowy oraz wykupiłem pakiet usług księgowym w firmie księgowej. Dałem ogłoszenie, o tanich przeprowadzkach, zaczęły pojawiać się pierwsze zlecenia. Na początku bardzo ciężko pracowałem, ale już po pół roku mogłem pozwolić sobie na zatrudnienie pracowników oraz zakupienie dodatkowych dwóch samochodów. Firma rozwijała się bardzo szybko. Myślę, że główną rolę odgrywała tu konkurencyjna cena oraz profesjonalizm wykonywanych usług. Bardzo dbałem o to, aby usługi były świadczone na jak najwyższym poziomie, bardzo uczulałem na to swoich pracowników. Zapewne z tego wynikały doskonałe opinie zadowolonych klientów na temat mojej firmy. Z czasem wprowadziłem różne pakiety usług przeprowadzkowych, od pakietu podstawowego polegającego tylko na transporcie do nowej lokalizacji, poprzez pakiet standardowy obejmujący również dostarczenie klientowi materiałów do pakowania, aż po pakiet kompleksowy, obejmujący swym zakresem pakowanie przez pracowników dobytku, który ma zostać przetransportowany. Dzisiaj zatrudniam już dwudziestu pracowników i mam flotę dziesięciu samochodów.

O sukcesie firmy przeprowadzkowej decyduje w dużym stopniu jej oferta cenowa. Jednak nie tylko. Ważne jest także zachowanie pracowników firmy oraz ich profesjonalizm w wykonywaniu usług. Jeśli firma dobrze, porządnie działa, jest polecana przez swoich klientów dalej i ciągle przybywa jej nowych zleceń, dzięki czemu może się nieustannie rozwijać. Korzystne dla firmy i klientów jest wprowadzenie mniej i bardziej rozbudowanych pakietów usług.