Najwygodniejsze krzesełka do jedzenia dla dzieci!

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów krzeseł do karmienia. Możesz zdecydować się na modele klasyczne wykonane z drewna lub plastiku, które ustawia się jak zwykłe krzesło. Można jednak również wybrać rozbudowane modele, takie jak na przykład krzesełko do karmienia wielofunkcyjne 3w1 lub 2w1.

Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

wygodne krzesełka dla dzieci do jedzeniaModele 3w1 to opcja przeznaczona dla rodziców poszukujących rozwiązań kompleksowych i funkcjonalnych. Początkowo krzesełko może pełnić funkcję leżaczka. Sprawdza się, gdy maluch nie potrafi jeszcze samodzielnie siedzieć, a potrzebujesz miejsca do karmienia. Od 6 miesiąca sprzęt można przekształcić już w krzesełko do karmienia z siedziskiem z oparciem. Gdy maluch podrośnie, wygodne krzesełka dla dzieci do jedzenia mogą pełnić funkcję miejsca do nauki. Można rozdzielić sprzęt na krzesełko oraz stolik, przy którym dziecko będzie mogło rysować, uczyć się, jak i bawić się. Jak widać, możliwości korzystania z krzesełka do karmienia jest wiele, a dzięki szerokiej palecie propozycji, każdy rodzic znajdzie model idealnie dopasowany do potrzeb swojego dziecka. Można wyróżnić cztery rodzaje krzesełek do karmienia: krzesełka klasyczne – wykonane z drewna lub plastiku. Nie są składane. Niektóre modele wyposażone są w kółka, dzięki którym sprzęt jest bardziej mobilny, krzesełka składane – wykonane z drewna lub plastiku. Maluch będzie mógł zjeść posiłek wraz z całą rodziną. Jeśli szukasz dobrego, bezpiecznego i funkcjonalnego produktu należy wiedzieć na co musisz zwracać uwagę przy wyborze a są to elementy przede wszystkim takie jak: blat – powinien być duży, łatwy do czyszczenia i najlepiej zdejmowany, żeby można go było umyć albo przystawić malca do dużego stołu. Warto, by miał podwyższane brzegi, dzięki czemu jedzenie nie będzie tak często lądować na podłodze, siedzisko – nie musi być miękkie, ale powinno być wygodne i szerokie, najlepiej z regulowanym oparciem. Istotny jest również podnóżek – dzięki niemu nogi dziecka nie będą bezwiednie zwisać. Dobrze, by był regulowany, wtedy można go dopasować do wzrostu dziecka, kółka – dzięki nim mebel jest mobilny. Ważne, by dało się je zablokować dla bezpieczeństwa dziecka siedzącego w środku, zabezpieczenia – pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe, najlepiej, by były pięciopunktowe, które nie pozwolą na samodzielne wyswobodzenie się dziecka i zabezpieczą przed wypadnięciem, materiał – do wyboru są krzesełka drewniane, plastikowe lub z tworzyw.

O wyborze krzesełek dla dzieci do karmienia nie powinny jednak decydować wyłącznie względy estetyczne, lecz także praktyczne. Krzesełko powinno być łatwe w utrzymaniu czystości i przede wszystkim bezpieczne, pozwoli to rodzicom na spokojne spożycie posiłku ze swoim maluchem a także na zadbanie o jego higienę, która jest bardzo ważnym aspektem w jego prawidłowym rozwoju.