Nawigacja na telefonia ułatwia rowerową wycieczkę

 

Coraz większa liczba osób preferuje aktywny styl życia. Jest to spowodowane wzrostem świadomości odnośnie pozytywnych efektów, które są wynikiem aktywności fizycznej. Regularne uprawianie sportu pozwala bowiem polepszyć kondycję fizyczną a także samopoczucie. Oprócz tego regularna aktywność obniża ryzyko zachorowania na wiele chorób oraz jest w stanie wydłużyć życie. W związku z tym wiele osób decyduje się rozpocząć swoją przygodę z dyscyplinami, które nie wymagają zakupu bardzo drogiego sprzętu. Rosnącą popularnością cieszy się w szczególności bieganie czy jazda rowerem.

Gdzie można kupić uchwyty na smartfon?

uchwyt do telefonu na rowerZarówno jedna jak i druga dyscyplina nie wymaga zakupu bardzo drogiego i profesjonalnego sprzętu. W przypadku biegania wystarczą jedynie wygodne buty i trochę chęci. Jeśli chodzi o rower można skorzystać ze swojego sprzętu lub w przypadku jego braku wypożyczyć jednoślad. Na terenie większych miast dostępne są punkty, w których całkowicie za darmo można skorzystać z roweru. Jest to możliwe dzięki wsparciu władz miasta, które decydują się zainwestować w ten środek transportu. W sezonie letnim zainteresowanie jednośladami jest na tyle duże, że odczuwalny jest spadek natężenia ruchu na drogach. Do wycieczki rowerowej należy się w odpowiedni sposób przygotować. Niezbędne są środki ochrony indywidualnej takie jak chociażby kask. Oprócz tego rowerzysta powinien zadbać o swoją widoczność na ścieżce czy drodze. Jednoślad powinien posiadać do tego celu sprawne oświetlenie. Warto również skontrolować stan opon czy hamulców. Oprócz bezpieczeństwa ważny jest także komfort jazdy. Na rowerze coraz częściej mocowane są torby, które umożliwiają komfortowe przewożenie bagażów. Coraz częściej spotkać można również uchwyt do telefonu na rower, który pozwala mieć smartfon cały czas w zasięgu wzroku. Jest to niezwykle wygodne ponieważ w trakcie dłuższych podróży często zachodzi konieczność korzystania z nawigacji czy specjalnych aplikacji.

Oprócz tego rowerzysta może cały czas śledzić powiadomienia od znajomych dzięki czemu nie przegapi żadnej ważnej sytuacji. Warto również dodać, że istnieją specjalne aplikacje na telefon, które pozwalają gromadzić dane z podróży takie jak prędkość czy dystans. Na rynku istnieje wielu producentów uchwytów, którzy produkują przeróżne rozwiązania. Najpopularniejsze są uchwyty, w które wkłada się telefon a następnie zamyka się pokrowiec na zamek. W takim przypadku smartfon jest zabezpieczony przed chociażby wilgocią. Folia, która go zasłania jest tak dobrana żeby możliwe było operowanie ręką na ekranie urządzenia.