Nowoczesne bramy podnoszone

Niewiele zakładów było projektowanych z myślą o wygodzie pracowników i łatwości ruchu materiałów z hal produkcyjnych. Dobrym przykładem takiego niedokładnego projektowania były nasze własne hale, które mimo ciągłych modernizacji były w dalszym ciągu wyposażone w najprostsze, stare bramy dostępowe, które po wielu latach użytkowania powoli zaczynały się rozpadać. Ich jedyną zaletą było to iż były one ciągle na miejscu, choć coraz częściej było słychać narzekanie pracowników na utrudnienia jakie wywoływały.

Automatyczne bramy do hal produkcyjnych

optymalne bramy przemysłoweBramy nie były ani szczelne, ani też wygodne do ustawienia podczas odbioru transportów, jak również nie posiadały żadnych drzwi dostępowych, przez co otwieranie ich zimą powodowało natychmiastowe wychłodzenie całego pomieszczenia hali. Z racji iż pomieszczenia produkcyjne były wyposażane w coraz to nowsze urządzenia, zdecydowaliśmy w końcu wymienić również bramy, zamieniając stare stalowe konstrukcje na automatyczne, optymalne bramy przemysłowe z możliwością zdalnego sterowania. Do wyboru mieliśmy wiele modeli, zarówno rozsuwanych jak i podnoszonych, a z racji chęci zachowania jak najwyższego poziomu komfortu pracy dla załogi wybraliśmy segmentowy wariant rolowany, podobny do bram stosowanych w dużych sklepach. Owe bramy posiadały również drzwi dostępowe, umieszczone na powierzchni, dzięki czemu personel mógł swobodnie opuszczać halę główną bramą bez konieczności jej ciągłego otwierania. Brama była zautomatyzowana, i mogła być obsługiwana za pomocą pilotów, posiadanych przez pracowników nadzorujących zmiany, lub też z poziomu panelu który umieszczony był tuż przy wejściu dostępowym. Segmenty bramy wykonano z wytrzymałej stali, dobrze znoszącej wszelkiego rodzaju uderzenia i uszkodzenia, jakie mogły zdarzyć się w trakcie pracy. Posiadały również certyfikaty odporności na ogień, więc mogły służyć w ograniczonym stopniu jako bramy przeciwpożarowe w przypadku takowego zagrożenia na terenie hali, uniemożliwiając osobom niepowołanym dostęp do terenu zagrożonego.

Szyny po których poruszała się cała brama były nie tylko dobrze dopasowane do całości, zapobiegając wypaczeniu się struktury, ale również doszczelnione, działając w każdej temperaturze bez wpływu na strukturę i eliminując wiele mankamentów starych konstrukcji, na jakie uskarżali się pracownicy przez cały czas wykonywania zadań zimą. Montaż bramy nie należał do zadań trudnych, dlatego też w każdej hali mógł być wykonany zaledwie w kilka godzin, nawet w czasie pracy zakładu.