Nowoczesne rolety okienne

Jeszcze do niedawna nie wiedziałam niemal nic na temat rolet okiennych. Zawsze wydawało mi się, że to proste przedmioty, które nie różnią się od siebie zbyt wieloma szczegółami, a ich kupno nikomu nie przysparza większych problemów. Byłam jednak w ogromnym błędzie i zrozumiałam to dopiero wówczas, gdy znalazłam zatrudnienie w sklepie, który posiada podobny towar w swoim asortymencie. Zanim rozpoczęłam swoją nową pracę, musiałam przejść kilkudniowe szkolenie dotyczące rolet.

Kupno rolet okiennych

rolety okienne w elbląguSklep, w którym aktualnie pracuję, posiada w swoim asortymencie ponad sto typów rolet i jest największym tego typu przedsiębiorstwem na terenie naszego kraju. Współpracujemy ze wszystkimi dużymi polskimi hurtowniami zasłon okiennych oraz kilkoma zagranicznymi producentami z Niemiec, Włoch oraz Francji. Sama zamawiałam własne rolety okienne w Elblągu. Dziś wiem, że nie muszę jechać tyle kilometrów, aby nabyć towar. Wystarczy, że skorzystam z możliwości zrobienia zakupów przez Internet. Elbląski sklep, w którym pracuję, prowadzi sprzedaż głównie w sieci. Sama obsługuję codziennie kilkaset zamówień pojawiających się na różnych portalach. Nasi klienci są najczęściej zainteresowani nowoczesnymi rozwiązaniami dotyczącymi montowania rolet. Oczywiście chodzi głównie o ich kasetowe umieszczenie, najlepiej na zewnątrz budynku. Coraz częściej konsumenci decydują się na najdroższe, ale zarazem najciekawsze rozwiązania. Chodzi przede wszystkim o funkcje związane z tak zwanym inteligentnym domem, sprowadzające się do sterowania różnymi elementami wyposażenia mieszkania za pomocą jednej aplikacji instalowanej na telefonie komórkowym. Rolet nie tylko być w dowolnie zapisanych przez nas godzinach się podnosić i opadać. Najciekawszą w mojej opinii możliwością jest dostosowywanie przepływu światła słonecznego do mieszkania do aktualnych warunków pogodowych oraz pory dnia, a nawet miesiąca. Chodzi o to, że rolety będą automatycznie bardziej przezierne, jeśli zacznie robić się w pomieszczeniu za ciemno.

Niektórym nam wydaje się, że roleta to prosta zasłona okna, którą można przesuwać jedynie za pomocą sznureczka zamocowanego na jej boku. Nic bardziej błędnego. Obecnie istnieje wiele typów przysłon i mogą one być skomplikowanymi urządzeniami działającymi wraz z aplikacjami instalowanymi na telefonach. Coraz częściej klienci sięgają po nowoczesne rozwiązania i bardzo się nimi interesują. Sama, zanim zaczęłam pracę w sklepie z roletami, musiałam poświęcić sporo czasu, aby poznać różne typy nowego dla mnie asortymentu.