Nowoczesny sposób na owady w domu

Natrętne owady latające w sezonie letnim często spędzają nam sen z powiek. Irytujące muchy nie tylko denerwują swoim zachowaniem, ale przede wszystkim roznoszą groźne zarazki, a pamiętajmy, że muchy uwielbiają siadać na pozostawionym jedzeniu. Komary natomiast, oprócz upartego bzyczenia, są sprawcami nieprzyjemnych, swędzących ukąszeń. Następne w kolejności ćmy, choć z pozoru są nieszkodliwe, obijając się nocą o brzegi lampy przyprawiają nas o ciarki. Jak poradzić sobie z insektami w domu?

Rodzaje lamp owadobójczych

nowoczesna lampa owadobójcza - opinieIstnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się owadów wlatujących do naszych mieszkań. Jedne z nich są bardziej, inne mniej skuteczne. Ilość owadów nawiedzających nasze domostwa wiosną i latem jest ściśle związana z miejscem zamieszkania. Im bliżej łąk czy lasów, tym więcej owadów będzie pojawiało się w domu i trzeba mieć to niestety na uwadze. Jak zatem poradzić sobie z nieproszonymi gośćmi? Jedynym naprawdę skutecznym sposobem są lampy owadobójcze, które sprawdzają się już nie tylko w przemyśle czy lokalach użytkowych (restauracje, sklepy spożywcze, cukiernie, kawiarnie), ale także w naszych domach. Jak działa lampa na owady i czy rzeczywiście jest skuteczna? Jeśli chodzi o temat: nowoczesna lampa owadobójcza – opinie są różne, jednak świadczy to jedynie o niewiedzy potencjalnych zainteresowanych. Główne pytanie, jakie nasuwa się niezdecydowanym, to czy lampa jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt? Lampy owadobójcze emitują bowiem promieniowanie UV-A, którego zadaniem jest zwabienie owada. Promieniowanie to jest jednak w stu procentach nieszkodliwe dla nas oraz dla naszych domowych pupili. Nie ma się zatem czym martwić. Zwabiona promieniowaniem mucha, komar czy ćma jest następnie eliminowana, a dzieje się to na kilka sposobów, w zależności od rodzaju lampy. Lampy rażące posiadają kratkę, która razi owady prądem, te następnie martwe spadają do specjalnej tacki. Lampy lepowe posiadają wkłady lepowe, do których przylepiają się zwabione owady, a lampy wiatrakowe zasysają owady za pomocą małego wiatraczka.

Ciężko jest jasno odpowiedzieć na pytanie, który rodzaj lampy na owady sprawdzi się najlepiej, ponieważ wszystkie są równie skuteczne. Jeśli mowa o modelach rażących, zwróćmy uwagę na napięcie kratki rażącej (im większe, tym większe owady mogą być unieszkodliwiane). Modele lepowe są z kolei bardziej higieniczne (nie powodują rozdrabniania owadów), trzeba jednak regularnie wymieniać wkłady. Modele wiatrakowe pozwalają nam uwolnić zwabione owady na wolność, jeśli tylko mamy takie życzenie.