Nowy escape room

Na trenie Krakowa w ostatnim czasie powstał nowy escape room. Jest to pewnego już rodzaju moda, bo takie escape roomy są praktycznie w całej Polsce i nieustannie otwierane są coraz to nowsze i bardziej klimatyczne. Ludzie od dawna czkali na taką formę rozrywki i każdy może sobie wybrać temat jaki go interesuje. Jeżeli chodzi o same escape roomy, to wchodzi się tam z grupką znajomych i w określonym czasie trzeba rozwiązać różnego rodzaju zagadki, które na nas czekają.

Rośnie liczba odwiedzających escape roomy

escape room w KrakowieJak się okazuje w Krakowie od dawna brakowała takie escape roomu z prawdziwego zdarzenia, gdzie można spędzić nawet kilka godzin na rozwiązywaniu przeróżnych zagadek. Dlatego też nowy escape room w Krakowie cieszy się tak dużą popularnością, bo nie dość że jest tutaj kilkanaście różnych historii to sami wybieramy sobie poziom trudności. Dzięki temu do takiego escape roomu może wejść praktycznie grupka osób w każdym wieku, bo są nawet krótkie bajkowe historie da dzieci jaki i przygodowe czy też z nutką horroru straszne historie. Wówczas każdy znajduje coś dla siebie a w nowym escape room jest również bardzo wiele realistycznych przedmiotów, które sprawiają, że czujemy jakby cała akcja toczyła się na prawdę. Do takie pokoju wchodzi od czterech nawet do dwunastu osób i wtedy na kilka dni przed należy zgłosić jaki poziom trudności chcemy mieć i ile osób będzie brało udział w takiej zabawie. Wówczas organizatorzy wiedzą co i jak przygotować, tak by całość była świetną zabawa, lecz żeby nie odgadnąć zbyt szybo wszystkich zagadek. Mimo iż nowy escape room jest  na rynku dopiero od kilku tygodni, to mon już zarezerwowane praktycznie wszystkie weekendy na kilka miesięcy w przód. Najwięcej osób chodzi do takiego escape roomu właśnie w weekend, bo wtedy każdy ma czas i chęci by spędzić tak wraz ze znajomymi kilka godzi i rozwiązywać zagadki w miły towarzystwie. Escape room cieszy się popularnością nie tylko na terenie samego Krakowa, ale i innych okolicznych miejscowości, bo również z nich ludzie specjalnie przyjeżdżają do Krakowa, aby móc skorzystać z tych atrakcji.

Cieszy ans fakt, ze ludzie mają nową atrakcję, jeżeli chodzi o spędzanie wolnego czasu. Nie dość, że można się tam świetnie bawić, to w dodatku trzeba bardzo intensywnie myśleć, a to mocno wpływa na nasz rozwój intelektualny. Kolejnym plusem jest to, że do takiego espace roomu mogą chodzić również cale rodziny wraz z dziećmi i miło spędzać razem czas na rozwiązywaniu zarówno prostych jak i trudniejszych zagadek.