Obuwie robocze od Uvexa

W pracy czasem zdarzały się kontuzje, i posiadanie obuwia roboczego było wymagane, by owych kontuzji uniknąć. Jednak buty które dostawaliśmy przydziałowo nie były ani wygodne, ani też szczególnie wytrzymałe, i po kilku tygodniach nadawały się często tylko do wyrzucenia. Dość dużo osób pracujących w moim magazynie wolało więc nieco zainwestować, by nie musieć znosić niewygody standardowych butów, i w końcu ja również przekonałem się, iż jest to dość dobry pomysł.

Wytrzymałe obuwie robocze od Uvexa

wzmacniane półbuty robocze uvexNie miałem jednak zbyt dużego doświadczenia z obuwiem roboczym i nie wiedziałem gdzie takowego szukać, choć jedna z możliwości pojawiła się sama, po jednym z meczy airsoftowych, na które uczęszczałem. Jeden ze starszych kolegów, grających od wiele lat wspomniał iż Uvex, producent jednych z najlepszych modeli okularów ochronnych, bardzo popularnych wśród kolegów airsoftowców, ma w ofercie przede wszystkim sprzęt ochronny i bhp, w tym i bardzo dobre buty robocze. Oferta na stronie internetowej była bardzo obszerna, i początkowo wybór był bardzo trudny, gdyż wiele modeli różniło się od siebie bardzo nieznacznie. W końcu jednak zdecydowałem się przetestować wzmacniane półbuty robocze Uvex, będące skróconą odmianą butów wojskowych o tej samej konstrukcji, tyle że z wyższą cholewką. Buty te przeznaczone były do pracy w trudnych warunkach i średnim zagrożeniu obrażeniami fizycznymi. Z tego powodu, wykonane były z bardzo mocnego materiału syntetycznego, pozornie przypominającego grubą skórę, jednak o wiele bardziej elastycznego i mniej podatnego na uszkodzenia od przecięcia. Materiał ten doskonale tłumił siłę uderzeń i chronił nogi przed nawet najmocniejszymi obrażeniami. Najbardziej wrażliwe rejony stóp osłonięte były stalowymi wkładkami usytuowanymi w taki sposób, by nie przeszkadzały w pracy i nie powodowały niewygody, co było częstym mankamentem obuwia roboczego. Wkładki chroniły nogi przed najsilniejszymi uderzeniami i wytrzymywały ogromny nacisk bez szwanku.

Mimo wszelkich walorów ochronnych, były to jednak nadal buty od Uvexa, więc ich codzienne używanie było nieporównywalnie wygodniejsze i bardziej komfortowe. Zastosowana miękka podszewka pozwalała oddzielać stopy od wkładek bardzo dobrze, usuwając tym samym kolejny bardzo często spotykany w obuwiu roboczym problem, a mianowicie obtarcia podczas długiej pracy. Ponadto, buty te były zwyczajnie tanie, choć jakością przebijały wszystkie dostępne w tym progu cenowym modele i świetne nadawały się zarówno dla pojedynczych użytkowników, jak i do ekwipowania całej załogi.