Ochronna folia na karoserii

Każdego roku dziesiątki tysięcy ludzi kupuje nowe samochody, których wartość rynkowa przekracza osiemdziesiąt tysięcy złotych. Całkiem spora ich część dotyczy modeli wartych nawet sto – sto trzydzieści tysięcy złotych, a o takie samochody warto systematycznie dbać. Wartość rynkowa każdego pojazdu bardzo szybko spada, dlatego warto ją próbować zatrzymać odpowiednimi zabiegami i usługami, poprawiającymi wygląd i stan pojazdu.

Kiedy można nałożyć na karoserię folię ochronną?

folia ochronna z katowicJeżeli nasze auto nie ma zbyt wysokiej wartości, to przeważnie w jego pielęgnacji ograniczamy się do usług myjni automatycznych czy też kupujemy specjalne środki polerujące w sklepach motoryzacyjnych. Z pewnością takie działania wyjdą nam najtaniej, ale też ich efekt będzie powierzchowny i krótkotrwały. Jeżeli chcemy, aby karoseria naszego samochodu przez długi czas wyglądała jak na nowym modelu, to najlepiej zainwestować w profesjonalne rozwiązania. Może to być powłoka ceramiczna lub folia ochronna z Katowic, które należą do typowych form zabezpieczania powłoki lakierniczej przed uszkodzeniami. Pierwsza z nich ingeruje w strukturę lakieru, ponieważ tworzy na niej twardą warstwę szkła. Natomiast folia ochronna jest naklejana na lakier, zatem jest nieinwazyjną metodą zabezpieczania powłoki lakierniczej z możliwością samoregulacji. Folię PPF można przykleić tylko na lakier w idealnym stanie, czyli najlepiej zaraz po wyjeździe pojazdu z salonu. Jeżeli zdecydujemy się na nią w trakcie użytkowania pojazdu, to konieczne będzie wykonanie renowacji lakieru. Nałożenie folii zazwyczaj zajmuje od jednego do trzech dni, natomiast trwałość takiej usługi wynosi pięć lat. Jeżeli zdecydujemy się na ta formę ochrony lakieru, to warto wybierać sprawdzone salony auto detailingowe, które dysponują nowej generacji foliami z powłoką polimerową i kompozytem żywicy. Takie rodzaje dają gwarancję najwyższej jakości i trwałości, gdyż folia nie żółknie, nie pęka i się nie odkleja. Posiada grubość dwustu mikronów, zatem nie jest zauważalna ani wyczuwalna.

Zabezpieczanie powłoki lakierniczej folią jest jednym z najlepszych sposobów, na zachowanie jej w idealnym stanie. Jak wiadomo, producenci samochodów coraz częściej sięgają po ekologiczne farby do malowania karoserii, a one mają znacznie niższą odporność na uszkodzenia. Zatem chronienie jej jest w pełni uzasadnionym działaniem, tym bardziej, że efekt utrzymuje się nawet przez pięć lat. Najbardziej zaskakującą i pożądaną cechą folii ochronnej PPF jest jej zdolność do samoregulacji.