Ocieplanie budynku pianą

Stosowanie termoizolacji w budynkach jest koniecznością jeśli mieszkamy w klimacie umiarkowanym. Zimy u nas nie są bardzo dotkliwe ale jednak budynki powinny być zabezpieczane w odpowiedni sposób przed utratą ciepła. Jeśli nasz dom nie jest ocieplony to dochodzi do marnowania ciepła. Tym samym tracimy nasze ciężko zarobione pieniądze, które w takim wypadku są wydawane na ogrzewanie. Ocieplając swój dom z użyciem odpowiednich materiałów można sprawić, że koszty prowadzenia domu będą znacznie tańsze. 

Izolacja domu pianką PUR 

ocieplanie pianką w ŁomżyNie da się ukryć, że ocieplanie domów to zabieg, który często nie jest wykonywany podczas budowania domu. Wiele osób decyduje się na ocieplanie domów dopiero po kilku latach od wybudowania domu. Zdecydowanie najczęściej stosowaną techniką ocieplania jest technika lekka mokra. Sposób ten opiera się o stosowanie styropianu, który przyklejany jest do elewacji przy użyciu specjalnego kleju. Można jednak budynki efektywnie ocieplać również od środka. W szczególności dużym uznaniem darzone jest ocieplanie pianką w Łomży można zaś z łatwością znaleźć polecane i sprawdzone przez wiele osób firmy, które na co dzień zajmują się ocieplaniem z użyciem tego materiału. Metoda ta nazywana jest metodą natryskową. Przy jej stosowaniu używany jest specjalistyczny sprzęt, który pozwala na nałożenie pianki pod bardzo dużym ciśnieniem. Nie ma więc obaw o to, że pianka nie dotrze do zakamarków w naszych ścianach. Pianka poliuretanowa jest materiałem, który tworzony jest na bieżąco przed samym jej nałożeniem. Nie wygląda to tak, że pianka jest przywożona na miejsce budowy w jakimś zbiorniku. Firmy zajmujące się nakładaniem pianki przywożą na miejsce gdzie ma być przeprowadzane ocieplanie specjalne zbiorniki z substancjami, które po połączeniu tworzą piankę poliuretanową. Jednym z tych substancji jest polikarbaminian. Natomiast zawsze w drugim zbiorniku znajduje się utwardzacz. Po połączeniu tychże dwóch substancji dochodzi do powstawania pianki. Po uwolnieniu pianki z urządzenia używanego do jej nakładania dochodzi do tego, że pianka się rozpręża. 

Po kontakcie pianki poliuretanowej z powietrzem dochodzi do utleniania pianki. W efekcie zwiększa ona swoją objętość nawet kilkudziesięciokrotnie. Takie zwiększanie objętości jest jednak zjawiskiem pozytywnym. Dzięki niemu pianka może skutecznie wypełniać wolne przestrzenie. Podczas nakładania pianki poliuretanowej dochodzi do tworzenia jednolitej warstwy izolacyjnej, która może zatrzymywać zarówno ciepło jak i chłód.