Ogrodzenie przeznaczone na budowę

Prawo budowlane wymaga od nas tego, abyśmy dobrze zabezpieczyli cały plac budowy. Poza wyznaczeniem wszystkich ciągów komunikacyjnych i wyznaczeniu specjalnych stref na terenie całej budowy, powinniśmy zrobić coś jeszcze, a mianowicie ogrodzić cały plac. Plac budowy musi być ogrodzony bardzo szczelnie. Nie chodzi tutaj o to, aby ktoś z zewnątrz nie mógł zobaczyć co się dzieje na terenie budowy, bo oczywiście może. Ogrodzenie jest po to, aby nikt niepowołany nie wszedł na plac budowy ponieważ może wtedy dojść do wypadku.

Jak ogrodzić plac budowy?

budowlane ogrodzenia tymczasowe ażuroweNikt nie chce wypadków na placu budowy. Zwłaszcza gdy są w to zamieszane osoby trzecie, których na tej budowie w ogóle nie powinno być. Takich sytuacji powinniśmy unikać. Właśnie dlatego ogrodzenie całego placu budowy jest konieczne. Tak na dobrą sprawę, to plac budowy ogradzamy z dwóch powodów, po pierwsze aby nikt niepożądany się na nim nie znalazł, a po drugie nie chcemy, aby sprzęt budowlany czy materiał znajdujący się na budowie został ukradziony. Ogrodzenie budowlane wykonujemy w taki sposób, aby dopasować je do panujących warunków i kształtów działki na której przeprowadzany jest proces budowlany, a także jej lokalizacji. Istnieją także różnego rodzaju ogrodzenia budowlane. Obecnie dość popularne są budowlane ogrodzenia tymczasowe ażurowe. Takie ogrodzenia są łatwe w transporcie, montażu i demontażu, a także są na tyle solidne, że potrafią przetrwać nie jedną budowę, więc można powiedzieć, że są one wielorazowego użytku. Wykonując takie ogrodzenie na działce, której jeden z rogów schodzi do kąta ostrego poniżej sześćdziesięciu stopniu, a zaraz obok tej działki znajdują się ulice, to musimy tak wykonać ogrodzenie, aby nie utrudnić widoczność na skrzyżowaniu tych ulic. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby wykonując takie ogrodzenie tuż przy chodniku, który jest uczęszczany przez przechodniów, musimy po pierwsze wywiesić ostrzegawczą tabliczkę na ogrodzeniu, a po drugie zastosować specjalne daszki, które sprawią, że żaden materiał budowlany nie spadnie na chodnik.

Plac budowy ogrodzić musimy, musimy to zrobić zgodnie z powszechnie panującymi normami. Powinniśmy się także bezwzględnie trzymać przepisów dotyczących wykonywania takich ogrodzeń. Ogrodzenia tego typu nie musimy kupować na własność, możemy je wynająć. Wynajem jest tańszą opcją, niż zakup takiego ogrodzenia n stałe. Takie ogrodzenie składa się z elementów o określonej szerokości i wysokości, musimy dobrać ilość elementów do wielkości działki, którą chcemy ogrodzić.