Panele na ściany

Jeżeli szukamy innowacyjnych rozwiązań na wykończenie naszych domowych ścian, które będą stosunkowo przyjazne dla naszej kieszeni, ale jednocześnie efektownie wyglądały, warto zwrócić uwagę na panele ścienne, które ostatnio cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Panele nie tylko ładnie się prezentują na ścianach, ale dzięki nim możemy ukryć nierówności ścian i wszelkie ich uszczerbki, których nie możemy w żaden sposób naprawić.

Rodzaje paneli ściennych

producent paneli ściennychWybierając panele ścienne dobrze jest poznać ich cechy charakterystyczne i rodzaje. Wśród produktów tego typu, producent paneli ściennych oferuje panele drewnopochodne, panele z PCV,  panele wykonane z drewna oraz panele gipsowe, panele betonowe i ze szkła. Pierwszy rodzaj paneli, czyli drewnopochodne są zazwyczaj wykonane z płyty, która jest lekka i łatwa w montażu. Ten rodzaj paneli jest przeznaczony głownie na wystrój salonów i korytarzy, ponieważ nie mogą być narażone na długotrwałe działanie wody i pary, gdyż w skutek działania takich czynników mogą ulec rozwarstwieniu. Panele takie pozwalają na wyciszenie wnętrz i można zyskać dzięki nim świetną izolację cieplną.Atutem tych paneli jest to, że nie wymagają malowania i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Kolejnym rodzajem produkowanych paneli są panele z PCV. Są to panele wodoodporne, więc można je zastosować w kuchni lub łazienkach. Zaletami tego rodzaju paneli jest, podobnie jak w przypadku paneli drewnopodobnych, łatwość czyszczenia i stosunkowo niska cena. Panele tego rodzaju są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i w wielu wzorach. Następnym produktem jaki oferuje nam producent paneli ściennych, są panele  z drewna.Ten rodzaj wykończenia ścian może być odpowiedni do każdego rodzaju wnętrz jednak należy pamiętać, że drewno pochłania wilgoć. Te panele nazywamy boazeria, która doskonale pokryje wszelkie nierówności na ścianach. Ostatnim rodzajem paneli są panele wykonane z gipsu. Możemy znaleźć je całkowicie płaskie lub w płaszczyźnie 3D. Są one unikatowym produktem, który jest naturalny, więc odpowiedni dla alergików, doskonale wygłusza pomieszczenia i daje świetny efekt dekoracyjny. Z reguły stosuje się je w salonach lub sypialniach. Pozostałe dwa rodzaje są także bardzo nowatorskie. Beton i szkło doskonale wpisują się w wystrój wnętrz i dają poczucie nowoczesności.

Jak widać producent paneli ściennych, posiada bogatą ofertę tych produktów i z pewnością każdy z nas wybierze takie panele, które będą pasować do jego wystroju wnętrz. Może to być wnętrze urządzone w nowoczesny sposób, ale też zachowane w dawnym stylu. Oferta jest na tyle bogata, że na pewno znajdziemy panele w przystępnych dla nas cenach.