Pianka PUR do ocieplania domu

Nie da się ukryć, że ogrzewanie domów często pochłania bardzo dużo naszych pieniędzy. Trzeba jednak zaznaczyć również to, że koszty za ogrzewanie można zredukować poprzez zainwestowanie w skuteczne ocieplenie budynku. Szczególnie istotne jest to by odpowiednio ocieplić swoje poddasze. To właśnie przez ten fragment budynku uchodzi na zewnątrz najwięcej ciepła. Od dłuższego czasu do ocieplania tego elementu domu stosuje się piankę poliuretanową.

Ocieplanie pianą poliuretanową

ocieplenia w PrzemyśluMetod ocieplania domów jest obecnie sporo ale jednak większość osób i tak stosuje jedną, która jest najpopularniejsza. Mowa tutaj o ocieplaniu metodą miękką mokrą, w której najważniejszą rolę odgrywa styropian. Ocieplanie tą metodą jest dobre ale jednak dość czasochłonne. Z tego właśnie powodu stosuje się niekiedy również inne rozwiązania. Do takich zaliczyć można wspomniane już wcześniej ocieplanie pianką poliuretanową. Jeśli chodzi o tego typu ocieplenia w Przemyślu obecnie znaleźć można bardzo łatwo takie firmy, które na co dzień zajmują się tworzeniem izolacji natryskowych. Do tego zadania wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, który powoduje że pianka natryskiwana jest pod bardzo dużym ciśnieniem. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia przepuszczania ciepła. Dzięki nanoszeniu pianki w taki sposób tworzy się jednolita powierzchnia, która tworzy bardzo skuteczną warstwę nie pozwalającą na przepuszczanie ciepła. Jakiś czas temu zaczęto produkować również taką piankę poliuretanową, która jest w stanie skutecznie przepuszczać parę wodną. Taka pianka może być stosowana w domach drewnianych, w których istotną kwestią jest to by drewno „oddychało”. Dzięki takiej piance możliwe jest zapobieganie powstawaniu mostków termicznych, które często są głównym powodem tworzenia się pleśni pod warstwą termoizolacyjną. Pianka poliuretanowa dostępna jest też w wersji zamkniętokomórkowej, która już nie jest w stanie przepuszczać ani pary wodnej ani żadnych innych gazów. Natomiast jest ona nieco bardziej skuteczna w zatrzymywaniu ciepła.

Ogólnie rzecz biorąc pianka poliuretanowa do ocieplania jest stosowana coraz częściej i efekty są naprawdę świetne. Dzięki nowym rodzajom pianki możliwe jest jej nakładanie na najróżniejsze powierzchnie. Pianka skutecznie przylegać może zarówno do murów jak też do drewna, szkła czy plastiku. Pamiętajmy o tym, że specjaliści zajmujący się nakładaniem pianki PUR mają z reguły bardzo napięte terminy. W związku z tym jeśli chcemy zainwestować w taką piankę to należy jak najszybciej zarezerwować termin.