Piękne i wydajne kominki w stolicy

Kto nie widział w serialach czy filmach tych cudownych scen przed kominkiem? Scen rodzinnych i scen romantycznych. To właśnie kominek nadawał mi niezapomnianą atmosferę. Chciałam osiągnąć ją w swoim domu, zatem potrzebowałam kominka. Jednak, niekoniecznie takiego tradycyjnego, przy którym, wydaje mi się, że jest bardzo dużo roboty. Chciałam mieć kominek, chciałam mieć ogień w nim, ale tak, żeby się za bardzo przy tym wszystkim nie narobić. Ani z rozpalaniem ani ze sprzątaniem. Czy była szansa, że taki kominek istniał?

Nowoczesne gazowe kominy ze stolicy 

gazowy kominek z WarszawyTak, okazało się, że to coś więcej niż szansa, że taki kominek naprawdę istnieje i tylko czeka, żeby go zakupić. Tym cudem był – kominek gazowy. Takie kominki mają oczywiście wkład gazowy i ogień zapala się właściwie sam. A co najlepsze – można to sterować pilotem. Nie tylko włączanie i wyłączanie, ale to, jak duży ogień jest w kominku, samą wydzielaną temperaturę i inne takie rzeczy. Brzmiało jak coś, czego bardzo potrzebowałam. Dodatkowo, w takim kominku gazowym można położyć ozdobne, piękne kamienie i nie przejmować się pyłem z węgla czy drewna. A źródło gazu jest podpięte właściwie bezpośrednio do kominka, więc no – niczym nie trzeba się w tym wypadku przejmować, wystarczy cieszyć się pięknym kominkiem. A piękne to one naprawdę były. Zazwyczaj zachowane w bardzo nowoczesnym, modernistycznym stylu idealnie pasowały do mojego domu, który był zachowany właśnie w podobnym stylu. Więc miałabym kominek i jednocześnie nie psułabym aranżacji swojego wnętrza czymś, co by do tego wnętrza nie pasowało. Super. Nie zamierzałam jechać jednak nigdzie daleko po taki kominek. Potrzebowałam go tutaj, na miejscu, w stoli. Zatem chciałam czegoś, co mogłabym określić jako gazowy kominek z Warszawy, nawet jeśli brzmi to tak, jakby musiał być produkowany bezpośrednio w Warszawie, to chodziło mi oczywiście o to, by można było go kupić w Warszawie, a i montażem bym nie pogardziła – w końcu kominek to nie krzesło, które się wstawia do pokoju i jest, a coś, co trzeba specjalistycznie podłączyć. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi gaz, trzeba być fachowcem. 

Zatem potrzebowałam na terenie Warszawy kominka gazowego, a wraz z nim dobrych profesjonalistów, ekspertów, którzy by mi ten kominek w moim domu, a konkretnie w moim salonie, umieścili. Przejrzałam wiele ofert, aż wybrałam tą najbardziej mnie kuszącą. Z niecierpliwością czekałam końca prac, a gdy w końcu mogłam zobaczyć mój kominek… Zaniemówiłam. Był cudowny i dokładnie tak łatwy w obsłudze, jak to sobie wymarzyłam.