Pielęgnujemy nasze trawniki

Domki jednorodzinne na obrzeżach miast wyrastają jak grzyby po deszczu. Coraz więcej osób wyprowadza się z miast, szukając ciszy i spokoju w otoczeniu łąk i lasów. Jednym z ważniejszych argumentów, przemawiających za posiadaniem własnego domu, jest dostęp do ogrodu. Jedni posiadają małe kawałki zieleni, inni duże przestrzenie. Ale każda taka przestrzeń jest na wagę złota, szczególnie latem, kiedy to na świeżym powietrzu spędza się mnóstwo czasu. Ludzie bardzo dbają o wygląd swoich ogrodów, często angażując specjalistyczne firmy do ich zakładania i pielęgnacji. 

Specjalny nawóz do trawnika

vila - nawóz do trawyKażda osoba, która posiada dostęp do chociażby małego ogrodu dba o to, żeby ta zielona przestrzeń była odpowiednio zagospodarowana. Nasze ogrody są więc często projektowane przez specjalistów i pielęgnowane przez specjalne firmy ogrodnicze. Ci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na dodatkową obsługę ogrodu, działają w nim na własną rękę. Podstawą w niemal każdym ogrodzie jest piękny trawnik. Kupujemy więc wysokiej jakości nasiona traw, które wysiewamy na wiosnę. Żeby jednak taka trawa wyrosła równomiernie i była ładna, potrzebny nam będzie odpowiedni nawóz. Jednym z najczęściej kupowanych jest vila – nawóz do trawy różnego rodzaju. Takie uniwersalne nawozy wspomagają rośnięcie różnych traw. Bo warto nadmienić, że w sklepach dostępne są różne gatunki traw. Profesjonalne nawozy do trwa sprzedawane są w różnej wielkości opakowaniach. Osoby, które posiadają duże trawniki decydują się na zakup nawet kilogramowych worków z nawozem. Takie nawozy starczają jako źródło substancji odżywczych na okres nawet kilku miesięcy. Następnie, po upływie tego czasu, warto nawieźć trawę ponownie. Trawę nawozimy w okresie od wiosny do jesieni. Potem i tak zostanie ona przykryta warstwą śniegu i osłabiona zimowymi mrozami. Oprócz nawożenia, trawniki, żeby rosły bujnie, potrzebują też regularnego podlewania. Lato bywa bowiem suche i wówczas przydadzą się specjalne zraszacze, które warto zamontować jeszcze przed wysianiem trawy. Regularne podlewania sprawia, że trawa szybciej rośnie.

W ogrodzie nawet trawniki wymagają specjalnej pielęgnacji. Kiedy wysiewamy trawę w naszej zielonej przestrzeni przed domem, to warto użyć do niej specjalistycznego nawozu. Takie nawozy zapewniają dostęp do substancji odżywczych, dzięki którym trawa wygląda zdrowo i rośnie obficie. Poza nawozem, do pielęgnacji trawy niezbędne jest też jej regularne podlewanie. Bardzo przydatne okazują się automatyczne zraszacze, które najlepiej zamontować przed wysianiem trawnika.