Płetwy do nurkowania zaawansowanego

Płetwy właściwe do stylu i kondycji nurka są dość trudne do wybrania, tym bardziej iż większość nurków idzie za radą kolegów i wybiera najbardziej podstawowe, amatorskie płetwy, i pozostaje przy nich niemal przez całą karierę. Wielu nurków profesjonalnych preferuje jednak płetwy dopasowanie do zadań wykonywanych pod wodą, dlatego wyposaża się w mniej ogólnodostępne, aczkolwiek znacznie bardziej przystosowane płetwy specjalistyczne.

Profesjonalne płetwy do nurkowania zawodowego

płetwy scubapro dla nurkówWielu producentów ma w ofercie płetwy do nurkowania zawodowego, aczkolwiek tylko kilku zyskało renomę na tyle wysoką, by mogła być zauważona przez profesjonalistów. Firma Scubapro jest jednym z producentów sprzętu do nurkowania którego śmiało polecają zarówno amatorzy nurkowania, jak i nurkowie zawodowi. W ostatnich latach bardzo popularnymi stały się bowiem profesjonalne płetwy Scubapro dla nurków zawodowych. Są to płetwy twarde, o szerokiej powierzchni, więc od razu widać iż nie są one przeznaczone do pływania rekreacyjnego. Szerokie płetwy pozwalają bowiem na znacznie szybsze pływanie, co tym bardziej zaakcentowane jest twardą, niezbyt elastyczną powierzchnią, oraz umożliwiają błyskawiczne manewrowanie. Twarde, szerokie płetwy wymagają jednak posiadania znacznie lepszej kondycji, gdyż korzystanie z takowych niesie ze sobą konieczność zauważalnie wyższego nakładu siły, wkładanego w pływanie. Takie płetwy używane są czasem również jako treningowe wyposażenie, ułatwiające nowym nurkom nabranie kondycji i siły fizycznej, potrzebnej do sprawnego pływania na dużej głębokości. Pod wieloma względami są one również o wiele bardziej komfortowe niż standardowe płetwy głębinowe. Zaczepy płetw są znacznie bardziej dopracowane, i nie mają żadnej możliwości zsuwania się czy odczepiania od butów do nurkowania, co jest częstym mankamentem w płetwach amatorskich. Nie należą również do łatwych do uszkodzenia, i znacznie lepiej znoszą brutalne traktowanie, choćby w trakcie pracy na dużej głębokości przy montażu konstrukcji morskich.

Owe płetwy najlepiej zamówić na stronie producenta, gdyż z racji ich zastosowania nie bywają często wprowadzane do ofert sklepów sportowych. Na stronie Scubapro, natomiast, można dostać kilka różnych wariantów owych płetw, w tym i wersje skrócone oraz wydłużone, pozwalające na wykorzystywanie odmiennych stylów pływania, oraz warianty przeznaczone w całości do pracy pod wodą, które znacznie pewniej trzymają się na obuwiu do nurkowania, i mogą być zakładane również na gołe nogi.