Podnoszenie atrakcyjności hoteli

Intensywny rozwój turystyki na całym świecie, powoduje stały wzrost liczby hoteli. Hotele budowane są nie tylko wokół miejsc powszechnie uważanych za atrakcje turystyczne. Powstają również w takich miejscach, gdzie, można podejrzewać, dotrze eksplorujący turysta, chociaż nie jest ono oznaczone specjalnie na mapie. Jednak turystyka ma charakter sezonowy, a hotel jest obiektem całorocznym. Dlatego właściciele hoteli uatrakcyjniają je, aby były godne zainteresowania i miały „obłożenie” przez cały rok.

Jak uatrakcyjnić hotel?

budowa basenów hotelowychJest kilka sposobów na przyciąganie gości. Popularna metoda to wydzielenie sal konferencyjnych i ich wyposażenie w odpowiedni sprzęt audio-wizualny, dzięki czemu obiekt może oferować organizowane kursów i konferencji przez cały rok. Inna formą przyciągania klientów jest organizowanie pobytów świątecznych, szczególnie jeśli można je połączyć z jakimiś lokalnymi atrakcjami. Jednak największym powodzeniem cieszą się wszelkiego typu SPA. Im więcej zabiegów i możliwości relaksu, tym większe powodzenie ma hotel. Oczywiście największym atutem jest kryty basen. Powstały nawet specjalistyczne firmy, których celem działania jest budowa basenów hotelowych. Firmy działają kompleksowo. Poczynając od doradztwa, na całorocznym serwisowaniu gotowego basenu kończąc.  Baseny hotelowe mogą  być różnej wielkości i głębokości. Geometryczny kształt basenu, też zależy od wymogów zleceniodawcy. Niecki basenów mogą być betonowe, żelbetonowe albo murowane z bloczków betonowych, dzięki temu mają podwyższoną odporność na uszkodzenia. Aby wykończyć, można wyłożyć nieckę basenu płytkami, mozaiką szklaną lub folią basenową. Następnie instalowane są maszyny techniki basenowej, skoordynowane z dozownikami preparatów chemicznych i automatycznym płukaniem filtrów.  Oczywiście firmy te nie zajmują się wyłącznie basenami hotelowymi, oferując całą gamę pokrewnych urządzeń. Tak więc, jeśli hotel decyduje się na uruchomienie SPA, to wówczas, oprócz basenu trzeba mieć co najmniej jeden typ sauny, jacuzi  i wanny z hydromasażem.

Dobrze wyposażone SPA, z wykwalifikowaną obsługą, zwiększy atrakcyjność hotelu. Spędzanie weekendów i świąt, całymi rodzinami, w hotelach ze SPA jest coraz bardziej popularne. Zatem chyba wszystkie nowo budowane hotele mają basen kąpielowy i chociaż jedną saunę w standardzie. Pozostały ekwipunek SPA jest uruchomiany sukcesywnie. Właściwe serwisowanie tych urządzeń zapewni ich prawidłowe i długoletnie funkcjonowanie, a hotel będzie miał zapewnionych gości.