Podstawowy podział pił tarczowych

Dobrej jakości sprzęty są z pewnością konieczne zarówno jeśli zajmujecie się remontem jak i w przypadku kiedy lubicie sobie majsterkować. Dlatego też chciałbym w tym tekście opisać rodzaje pił tarczowych, z których korzysta się stosunkowo często. Trzeba wiedzieć czym się różnią, tak żeby móc zdecydować się na rodzaj który wam najbardziej odpowiada. Myślę że jest to niezwykle cenna wiedza dla każdego z nas.

Na jakie rodzaje dzieli się piły tarczowe?

piła tarczowa atikaJeśli chodzi o najbardziej podstawowy podział to dzieli się je na stołowe oraz ręczne. Same nazwy wyjaśniają dosyć dużo, jednak nie wszystko. W przypadku pił tarczowych ręcznych zapewniona jest spora precyzja cięcia. Jest to z pewnością coś istotnego, bo można wycinać takie kształty jakie się zechce. Jednak trzeba pamiętać o tym że problem może być ze stabilnością, a przy tym tarcze nie są tak duże. Ogółem w tym przypadku średnica tarcz to jakieś 130mm do 250mm. Jednak trzeba zauważyć że z powodu małych rozmiarów niezwykle łatwo można przechowywać takie urządzenia, do tego bez większych problemów możecie z nimi jechać do klientów lub po prostu w inne miejsca niż swój garaż. W przypadku pił stołowych stabilność jest naprawdę duża. Jest to więc idealne narzędzie do cięcia dużych ilości materiałów. Jednak trzeba pamiętać o tym, że wzór powinien być bardziej powtarzalny ze względu na mniejszą precyzję cięcia. Do tego potrzeba w tym przypadku sporej ilości miejsca choć oczywiście istnieją różne rozmiary pił stołowych. Jeśli chodzi o średnicę tarcz to przekracza nawet 315mm dzięki czemu jest to z pewnością wygodny sprzęt. Piła tarczowa Atika którą zakupiłem dla siebie daje sobie naprawdę dobrze radę. Żeby wybrać coś odpowiedniego musiałem szczególną uwagę zwrócić na moc. Jest ona niezwykle istotna, bo od niej zależy twardość materiału który będę mógł ciąć. Najlepiej jeśli istnieje pewien naddatek, dzięki temu można spodziewać się większej trwałości po takim sprzęcie. Myślę że jest to istotna informacja, oczywiście o ile chcecie zaoszczędzić możliwie najwięcej dzięki sprzętowi który będzie działał przez wiele lat, jest to jak najbardziej dobra postawa.

Warto zapoznać się z jak największą ilością informacji na temat danego sprzętu, żeby wiedzieć co takiego zakupić dla siebie. Sam zawsze staram się przeczytać ile tylko się da, dzięki czemu nie mam potem większych problemów z wyborem. W ten sposób można uniknąć różnych pomyłek oraz błędów co jest przecież niezwykle cenną sprawą. Dlatego też zachęcam was do czytania różnych artykułów.