Pojemne klasery dla kolekcjonerów i amatorów

Numizmaty wykonane są w mennicach ze stopów metali. Najczęściej jest to stal. Wyjątkowe okazy bito ze złota lub srebra. Również współcześnie monety użytkowe wykonuje się w mennicach państwowych (rządowych) ze specjalnych stopów metali. Natomiast monety pamiątkowe, np. na jubileusze lub rocznice ważnych osobistości i wydarzeń, bite są w mennicach ze złota lub srebra. Szczególnie monety z cennych kruszców należy przechowywać w klaserze, by nie utraciły swojej wartości.

Zbieranie i zabezpieczanie okazów numizmatycznych

praktyczny klaser do monetKolekcja monet użytkowych oraz okazjonalnych, pamiątkowych wymaga specjalnego klasera do przechowywania. W takim praktycznym albumie pomieści się od kilkudziesięciu do ponad stu okazów numizmatycznych. Bardzo praktyczny klaser do monet wyposażony jest w specjalne kapsle, do których wkłada się nominały. Dzięki takiemu rozwiązaniu można spokojnie oglądać monet lub prezentować je rodzinie i znajomym. Profesjonalni kolekcjonerzy zabierają klaser z monetami na specjalne targi lub wystawy numizmatyczne. To doskonała okazja by dokonać zakupu lub wymiany monet na inne, równie ciekawe okazy. Dlatego przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo monet. Owo bezpieczeństwo są w stanie zapewnić numizmatycznym okazom odpowiednio dobrane klasery z pojemnymi przegródkami na pojedyncze okazy. W klaserze nie brak miejsca na piękne monety użytkowe sprzed dziesięcioleci oraz na medale pamiątkowe bite w ograniczonym nakładzie. W klaserze równie ważne jest to, by dobrze widoczny był awers i rewers monety. Dzięki temu nie trzeba wyjmować pieniędzy, by je dokładnie obejrzeć. Na małe nominały przeznaczone są specjalne kieszonki z lupką powiększającą, która w praktyczny sposób umożliwi każdemu przeczytanie drobnych liter bądź cyfr. Małe grosze bite były przed wojną w dawnych mennicach. Także w walucie obcej nie brakuje monet o niewielkim obwodzie, lecz wysokiej wartości. Właśnie na małe pieniądze trzeba zwrócić szczególną uwagę, a pomoże w tym praktyczny klaser.

Numizmatyka rządzi się swoimi prawami. Jednym z podstawowych obowiązków kolekcjonera jest zapewnienie moneto bezpieczeństwa. W przechowywaniu kolekcji pomagają praktyczne klasery. To w nich posegregować można monety zarówno od względem czasu powstania, jak i na podstawie rozmiarów. Niewielkie monety przechowywane są w specjalnych przegródkach lub plastikowych kapslach z powiększającym szkłem albo lupą. To pomaga dokładnie obejrzeć napisy na awersie i rewersie bez dodatkowej konieczności wyjmowania z klasera monet.