Pokój w Jaśle

 

Jasło to jedno z pięknych historycznych miast o średniowiecznym rodowodzie. Znajduje się ono w województwie podkarpackim, pomiędzy Krosnem, a Gorlicami, niedaleko Biecza. Co ciekawe patronem Jasła jest św.Antoni z Padwy. Znajduje się tutaj wiele zabytków turystycznych, między innymi Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, rynek w Jaśle, który powstał w XIV wieku, fragmenty murów miejskich, Muzeum Regionalne oraz figura św.Jana Nepomucena, która przetrwała wojnę. 

Pokoje w miasteczku Jasło

pokoje do wynajęcia JasłoMimo, iż miasteczko Jasło nie jest atrakcja na całą Europę, swoje uroki posiada. Oprócz wymienionych wyżej ciekawych miejsc i zabytków dodatkowo cieszy się wieloma atrakcjami rozrywkowymi zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Pierwszą z nich jest wioska indiańska Hokka Hey. Jest to miejsce, gdzie możemy przyjrzeć się życiu rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej. Dodatkową atrakcją w tym wspaniałym miejscu jest mini ZOO. W mieście znajduje się również wszystkim znany Escape Room – Pokój zagadek. Jest to niewątpliwie bardzo ciekawa atrakcja dla dorosłych, jak i dla starszych dzieci. Bardzo ciekawym miejscem do zwiedzenia jest Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, która powstała w 1872 roku. Jego powierzchnia liczy ponad 20 hektarów. Znajdują się tam między innymi Kopanka Franek, Kopanka Janina, warsztat mechaniczny z 1864 roku wykonany z drewna, zrekonstruowana wiertnica ręczna, a także wiele innych. Jasło swoją ofertą turystyczną przyciąga turystów. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową frazy „pokoje do wynajęcia Jasło” otrzymamy sporo ofert. Jeśli chcemy wynająć nocleg w tym mieście musimy się przygotować na wydatek rzędu 25-30 zł za dobę za osobę w domku letniskowym. Jeśli chcemy mieć już zapewnione śniadanie, obiad i kolację lepiej jest zatrzymać się w jakimś pensjonacie, czy hotelu. Cena wtedy wzrośnie w górę, ale nie będziemy musieli martwić się o posiłek. Czas, który prawdopodobnie przeznaczylibyśmy na jego przygotowanie możemy zagospodarować w wiele przyjemniejszy sposób. Ceny w pensjonatach i hotelach z pełnym wyżywieniem wynoszą od 120 do 190 złotych za dobę za osobę. Jest to dość dużo, ale jeśli cenimy swój odpoczynek warto zastanowić się właśnie nad taką ofertą.

Zastanawiając się nad wakacjami z rodziną, w cichym, spokojnym miejscu warto wziąć pod uwagę Jasło. Ceny nie są wygórowane i z pewnością każdy będzie mógł tam znaleźć rozrywkę dostosowaną do siebie. Pamiętajmy jednak o wcześniejszej rezerwacji, ponieważ sezon letni zbliża się wielkimi krokami i atrakcyjnych ofert ubywa.