Polecane schody drewniane

Dwa lata temu wymieniłam w swoim dom schody na nowe. Oczywiście nie sama, gdyż byłam tylko inwestorką takiej zmiany. Nie oznacza to jednak, że nie miałam żadnych problemów i dylematów. Przede wszystkim musiałam znaleźć dobrą firmę, która zajmie się przygotowaniem dla mnie ciekawego projektu, a następnie go zrealizuje. Szybko przekonałam się, że najlepsze zakłady stolarskie w okolicy mają bardzo długi czas realizacji swoich zleceń. Na moje nowe schody przyszło mi czekać ponad rok, jednak zapewniam, że było warto.

Piękne schody z Góry Kalwarii

schody drewniane z góry kalwariiWydawało mi się, że w największym polskim mieście, a jednocześnie w stolicy nie powinno być problemu ze znalezieniem dobrego stolarza. Okazało się jednak, że tego typu zakłady znajdują się przeważnie w innych miejscowościach. Warszawa przyciąga do siebie przede wszystkim osoby z innych branż. Rzemieślnicy wolą spokojniejsze miejscowości i wsie. Udało mi się znaleźć świetny zakład stolarski około 30 km od naszej stolicy w Górze Kalwarii. Na terenie tego niewielkiego, lecz starego i pięknego miasta swoją siedzibę ma firma Pana Przemysława, którego mogłam kiedyś poznać osobiście podczas wystawy rzeźby ludowej. Ten znany regionalny artysta na co dzień zajmuje się stolarstwem i właśnie z tej profesji żyje jego cała rodzina. Obecnie zakład prowadzą jego synowie, którzy wykonują równie piękne przedmioty, jak ich ojciec. Szybko doszłam do wniosku, że zamówię schody drewniane z Góry Kalwarii. Byłam bowiem pewna, że w tym miejscu nikt mnie nie oszuka i otrzymam produkt, który wyjdzie spod rąk profesjonalistów. Rzeczywiście tak się stało. Byłam i nadal jestem zachwycona z rezultatów pracy stolarzy. Początkowo wykonali aż trzy projekty, które mogłam dokładnie przejrzeć, a następnie wprowadzić w nich zmiany. Zaproponowano mi nie tylko tradycyjne rozwiązania, ale także bardzo nowoczesne. Ostatecznie zdecydowałam się na zakup dębowych schodów, jednak z nowoczesną, metalową balustradą zakończoną mosiężnymi uchwytami. Całość wygląda rewelacyjnie i przyciąga wzrok każdego mojego gościa.

Jeśli ktoś szuka nowych schodów i zamieszkuje województwo mazowieckie, to serdecznie polecam udać się do Góry Kalwarii. Właśnie w tej miejscowości powstają pięknie drewniane produkty, które zachwycają zarówno laików, jak i profesjonalnych rzeźbiarzy. Stolarze pracujący tam pod nadzorem i przewodnictwem prawdziwego artysty wykonują swoje zadania z pietyzmem. W Górze Kalwarii drewno traktuje się bowiem z szacunkiem i ceni się każdy nawet jego najmniejszy kawałek.