Ponadczasowe, długie naszyjniki z pereł

 

Mówią, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet. Ja się z tym stanowczo nie zgadzam. Teraz to tak uniwersalna i banalna ozdoba, że nie ma w niej nic wyjątkowego. Moim zdaniem są błyskotki niedoceniane, które o wiele bardziej zasługują na miano wyjątkowych. Osobiście uważam, że taką najcenniejszą ozdobą kobiecą są perły. Ich wyjątkowość jest nie podważalna.

Wyjątkowość biżuterii z pereł

długie naszyjniki z perełPewnie nie każdy to wie, ale perły to wyrób naturalny. Ich kształt czy kolor nie jest wynikiem ingerencji ludzkiej. Nie szlifuje się ich, ani nie nadaje im odpowiedniego kształtu. Ich wygląd jest wytworem perłopławów, takiej małży. Jeden taki osobnik jest w stanie wytworzyć tylko jedną niepowtarzalną perłę. Znalezienie dwóch identycznych ozdób jest dzięki temu niewykonalne. Jednak to nie wszystko. Perły występują w wielu rozmiarach, kształtach, a przede wszystkim kolorach. Nie tylko klasyczne białe czy kremowe, ale również lekko różowe czy nawet czarne. To daje ogromne możliwości w tworzeniu biżuterii i niecodziennych kompozycji. Och kształty to nie tylko kulko podobne twory, ale także łezki czy elipsy. Jedną z ich ciekawszych cech jest zróżnicowany połysk. Od najbardziej błyszczących i mieniących się sztuk, po całkowicie matowe. Kiedy już myślicie, ze to koniec różnorakich cech pereł to dochodzi jeszcze ich powierzchnia. Spękania, rysy i uwypuklenia widoczne na nich dodają im uroku i wyjątkowości. Tak jak wspomniałam znalezienie dwóch jednakowych okazów jest niemożliwe. Biżuterii z użyciem pereł jest mnóstwo. W każdym dobrym salonie z biżuterią można ją znaleźć. Zapewniam też, że jest dodatkiem na każdą okazje i do większości strojów pasuje jak ulał. Od kolczyków w różnych ułożeniach po długie naszyjniki z pereł, które wpisały się w kanon jako ponadczasowy dodatek. Twórcy błyskotek prześcigają się w coraz to ciekawszych zastosowaniach tego cuda natury. Już nasze prababki wiedziały, że jest w nich coś wyjątkowego. Pora abyśmy my współczesne kobiety też doceniły ich wartość.

Drogie panie zacznijmy otaczać się tym co wyjątkowe i unikalne. Nie bawmy się w pospolite błyskotki. Niezależnie czy to będą ponadczasowe, długie naszyjniki z pereł, czy koczyki, a może bransoleta otaczajmy się tym wspaniałym wytworem natury. Każda z nas jest wyjątkowa i zasługuje na biżuteria o tym samym charakterze. Ja z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu. Jestem szczęśliwą posiadaczką wspaniałego kompletu, który odziedziczyłam po mojej babci i kilku drobiazgów, które kupiłam już we własnym zakresie. Nie oddałabym ich za żadne skarby świata.