Potrzebowałam rzetelnego audytu energetycznego

Razem z mężem zdecydowaliśmy się w końcu zamontować instalację fotowoltaiczną na dachu naszego mieszkania. Udaliśmy się już nawet do firmy, która wykonywała projekty takich instalacji i następnie zajmowała się montażem paneli na dachu budynku, ale okazało się, że nie mamy jeszcze całej dokumentacji potrzebnej do tego, aby wykonać projekt instalacji. Potrzebowaliśmy jeszcze audytu energetycznego. Poczytaliśmy trochę na ten temat i dowiedzieliśmy się, że powinien on być rzetelny i profesjonalny, bo od tego będzie zależała jakość instalacji.

Wykonałam audyt energetyczny w dobrej cenie

audyt energetyczny - cena za dokumentW firmie, która zajmowała się montażem i projektowaniem instalacji fotowoltaicznych dostałam namiary na kilka firm, które wykonują takie audyty w mojej okolicy. Od razu zaczęłam przeglądać ich oferty, aż w końcu udało mi się wybrać taką która oferowała satysfakcjonujące mnie usługi. Szczególnie pod względem ekonomicznym, ale nie tylko. Można było u nich zrobić profesjonalny i certyfikowany audyt energetyczny – cena za dokument była bardzo przystępna, ponieważ zależała od wielkości mieszkania. W moim przypadku musiałabym zapłacić za audyt tylko kilkadziesiąt złotych. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ obawiałam się, że taki profesjonalny audyt będzie bardzo drogi. Od razu zadzwoniłam na podany numer telefonu i spytałam się o możliwość wykonania audytu w najbliższym czasie. Okazało się, że mogę odpowiedni dokument uzyskać nawet z dnia na dzień, muszę tylko dostarczyć do siedziby ich firmy odpowiednie dokumenty. okazało się, że w przypadku wykonywania audytu energetycznego na potrzeby instalacji fotowoltaicznej powinnam zabrać ze sobą pełne rachunki za prąd z co najmniej dwóch lat. Dzięki temu, pracownik ich firmy będzie mógł wyliczyć jakie jest zapotrzebowanie na energię elektryczną mojego gospodarstwa domowego nie tylko w ciągu dnia, ale także podczas różnych pór roku. Wiadomo jest bowiem, że w niektóre miesiące zapotrzebowanie na prąd jest większe niż w pozostałe.

Oprócz tego musiałam dostarczyć jeszcze umowę z elektrownia ponieważ było na niej napisane jaka jest moc umowna energii dostarczanej do mojego mieszkania. Zebrałam wszystkie dokumenty i udałam się do siedziby poleconej mi firmy. Szybko i tanio uzyskałam tam audyt energetyczny na podstawie którego w innej firmie wykonano mi projekt instalacji fotowoltaicznej. Już wkrótce mogłam na własne oczy przekonać się, że audyt był wykonany profesjonalnie i rzetelnej, ponieważ panele słoneczne w pełni wyczerpywało moje zapotrzebowanie na prąd w mieszkaniu.