Praktyczne dyfuzory z patyczkami

Aromaterapia to od wieków stosowany sposób na wiele dolegliwości. Potrafi zmniejszyć ból, zrelaksować i obniżyć ilość uderzeń serca na minutę, a także wprowadzić w doskonały nastrój. Możemy korzystać z masaży aromaterapeutycznych, do których sami dobieramy sobie woń. Ale z zapachów warto korzystać nie tylko od święta. Węch to przecież jeden z naszych zmysłów, dzięki któremu poznajemy świat i od którego zależy nasz odbiór otoczenia. Dobrze jest, abyśmy otaczali się zapachami na co dzień. 

W czym tkwi uniwersalność dyfuzora z patyczkami

dyfuzor z patyczkamiJest wiele sposobów, aby rozprzestrzenić piękny zapach w pomieszczeniach. Często wybieranym są świece perfumowane, które podczas spalania uwalniają przyjemną woń. Jednak nie jest to rozwiązanie na każde wnętrze. Można posiłkować się spray’ami, jednak ich zapach jest bardzo krótkotrwały. Jeszcze niedawno modne było rozsypywanie perfumowanego suszu na paterach czy w misach. Miała to być aromatyczna ozdoba. Jednak okazało się, że tego typu dodatki szybko zbierają kurz i stają się nieestetyczne. Jednym z bardziej praktycznych sposobów na przyjemny zapach jest dyfuzor z patyczkami. To zwykle szklany pojemnik, w którym znajduje się specjalny olejek z danym zapachu, ujście pojemnika jest zwężone i często czymś lekko nakryte. Pozostawia się jednak miejsce na wsunięcie do pojemnika drewnianych patyczków. Od dołu nasiąkają one olejkiem i zaczynają wydzielać zapach, który roznosi się po wnętrzu. To powszechnie stosowany produkt. Spotkamy go zarówno w salonach masażu czy kosmetycznych, jak i w poczekalni u lekarza, fryzjera czy siłowni. Bardzo często wykorzystywane są w toaletach, zapewniając komfortowy zapach przez cały czas. Nadają pomieszczeniom delikatnej nuty zapachowej, nie są ciężkie i intensywne, raczej dyskretne. Dodatkowo można wybrać dyfuzor w eleganckiej formie ciekawej buteleczki przypominającej wazonik. Ładnie ułożone w niej patyczki stanowią estetyczną kompozycję, która nie razi. Taki dyfuzor możemy zakupić w każdej drogerii i zastosować go także w domu. 

Lubimy i powinniśmy otaczać się pięknymi aromatami gdzie i kiedy to tylko możliwe. Dziś mamy wiele sposobów, aby to robić. Lubianym i najczęściej stosowanym jest dyfuzor wypełniony pachnącym olejkiem, który nasącza drewniane patyczki wydzielające zapach. Możemy użyć go w salonie, toalecie czy sypialni. Często spotkamy tego typu dyfuzory u kosmetyczki, w poczekalni u lekarza czy w kawiarni. Zapewniają stały piękny aromat i estetycznie wyglądają. Dobrze dobrane mogą być elementem wystroju pomieszczenia.