Profesjonalne wyposażenie jachtu

Wielu znajomych dziwiło się ogromnie, widząc ilość sprzętu jaki zwykle zabieraliśmy na pokład nawet na najkrótsze wypady w morze, i tylko zapaleni survivaliści doskonale rozumieli taką konieczność. Na morzu mogło zdarzyć się niemal wszystko, a każdy wypadek mógł być ostatnim dla załogi, zwłaszcza gdy nie było możliwości wezwania pomocy. Z tych powodów, wyposażenie naszych jachtów było bardzo ekstensywne, gdyż każdy kapitan preferował być przygotowanym i wyekwipowanym w każdej sytuacji, jaka mogła wystąpić na morzu.

Niezbędny sprzęt na podróż jachtem

akcesoria jachtowePrzede wszystkim, podstawowym wyposażeniem każdego jachtu był sprzęt do komunikacji. Wiele jednostek nie posiadało żadnych krótkofalówek czy cb radia, więc były one jednym z pierwszych zakupów każdego kapitana. Radio na jednostce pozwalało przede wszystkim na wezwanie pomocy w razie awarii i działało na wszystkich zakresach lądowych, mając ogromny zasięg, więc często umożliwiało uniknięcie bardzo poważnej sytuacji podczas awarii. Jednak przydatne akcesoria jachtowe nie kończyły się tylko na radiu, gdyż było mnóstwo sprzętu, który mógł nie tylko pomóc podczas podróży, ale również zapewnić większą wygodę w trakcie bardzo długiego rejsu. Wszelkiego rodzaju narzędzia do wykonywania napraw były tu niezbędne, jednak prawdziwie przydatnym okazywał się najczęściej nóż survivalowy z wodoodporną powłoką, przeznaczony właśnie dla marynarzy. Zastosowania takiego noża zależały wyłącznie od konkretnej potrzeby, więc nie dziwił widok takowego używanego zarówno do przygotowania posiłków, jak i otwierania zapieczonego luku, tudzież do używania go jako śrubokręta w przypadku braku innych narzędzi. Flary sygnałowe, natomiast, umożliwiały wezwanie pomocy i ułatwienie znalezienia jednostki w razie awarii sprzętu komunikacyjnego. Były one całkowicie wodoodporne, i mogły służyć również osobom w wodzie, w celu łatwiejszego i szybszego uzyskania pomocy.

Bardziej zaawansowany sprzęt elektroniczny, jak choćby nowoczesne urządzenia nawigacyjne, często były instalowane przez tych kapitanów, którzy nie mieli większego doświadczenia z tradycyjnymi metodami nawigacji na morzu, i często umożliwiały bardzo szybką podróż do wyznaczonego miejsca, oraz ominięcie najgorszej pogody. Dodatkowe wyposażenie mogło również być typowo użytkowe, jak choćby kuchenki elektryczne, zabezpieczone przed szkodliwym wpływem morskiej wody. Podczas długiego rejsu okazywały się ogromnym udogodnieniem, umożliwiając przygotowanie posiłków nawet ze złowionych po drodze ryb.