Profesjonalny gabinet trychologiczny

Kobiety bardzo często odwiedzają gabinety urody, salony kosmetyczne i fryzjerskie, gdyż ważny jest dla nich wygląd zewnętrzny. Dbanie o siebie jest dla nich czymś normalnym, bo chcą długo wyglądać pięknie i młodo. Na pewno atrybutem każdej kobiety są piękne i zadbane włosy, na które się przyjemnie patrzy. Jednak nie każda z pań może się pochwalić takimi kosmkami, bo zmagają się z wieloma problemami.

Z jakim problemem się udać do trychologa?

znany gabinet trychologicznyIstnieje kilka typów włosów prostych i kręconych. Mogą one być suche, zniszczone, przetłuszczające się lub cienkie i słabe. Bardzo niewiele kobiet może się poszczycić normalnymi włosami, które nie stwarzają problemów. Włosy są naturalnym wytworem naszego naskórka, a ich cykl życia może wynosić nawet siedem lat. Jeżeli nasza czupryna jest niewłaściwie odżywiona, a cebulkom brakuje składników budulcowych, to włosy będą szybko wypadały, a ich wygląd pozostawi wiele do życzenia. Z problemami włosów zmaga się nawet siedemdziesiąt procent kobiet. Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest zła dieta, stres, lub łupież, który zakleja ujścia cebulek i tym samym uniemożliwia wzrost nowym włosom. Znany gabinet trychologiczny jest miejscem, gdzie trafiają pacjenci z licznymi problemami skóry głowy i włosów. Trycholog najczęściej przyjmuje osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów, które może mieć wiele przyczyn wewnętrznych i zewnętrznych. Spotyka się on na co dzień z takimi schorzeniami jak łuszczyca, łupież tłusty, czy łysienie plackowate. Są to choroby, które mogą doprowadzić nawet do całkowitego wyłysienia, dlatego tak ważna jest szybka reakcja na pojawiający się problem. Za wygląd włosów odpowiada skóra głowy, ponieważ to w niej znajdują się cebulki, które jeżeli będą niewłaściwie odżywione, to nie będą w stanie wydać zdrowych i mocnych włosów. W gabinecie trychologicznym wykonywane badanie skóry głowy i włosów, specjalną kamerą z możliwością wielokrotnego powiększenia oglądanego obrazu. Dzięki temu, badanie jest dokładne i rzetelne.

Z roku na rok przybywa pacjentów, którzy skarżą się na nadmierne wypadanie włosów, bo na taki stan wpływa wiele czynników. Jeżeli taki stan utrzymuje się dłużej niż  kilka tygodni, to należy się skonsultować z lekarzem, ponieważ taka sytuacja może doprowadzić do nieodwracalnej utraty włosów. Bywa, że pacjenci przychodzą w bardzo poważnym stadium choroby skóry głowy, w wyniku czego nie można już uratować czupryny. Jedynym rozwiązaniem w beznadziejnych sytuacjach jest przeszczep skóry głowy.