Profesjonalny Hexagon 5.0

 

Seria rowerów Kross Hexagon, to bardzo często spotykany wybór w segmencie niedrogich rowerów, przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej. Jaka jest tajemnica Hexagonów i skąd ich popularność? Naszym zdaniem ma to swoje korzenie w uniwersalności tych modeli. Te rowery umożliwiają się przemieszczanie w terenie, przy czym nie są tak niewygodne, jak profesjonalne, sportowe rowery. 

Hexagon jest najlepszy w swojej klasie

kross hexagon 5.0Jeżeli dłużej się zastanowić to nie ma rowerów rekreacyjnych, choć trochę zbliżonych do Krossów. Idzie tu głównie o specyficzną konstrukcję i jej geometrię. W Hexagonie 5.0 siedzimy niczym na rowerach crossowych, co ma bardzo dobry wpływ na nasz kręgosłup. Skok amortyzatora w tym modelu, jest optymalnie mniejszy, jednak wciąż możliwe jest korzystanie z górskiego napędu, jaki stanowi tylna przerzutka. Jest ona cicha i bardzo precyzyjna, dzięki czemu zmiana biegów odbywa się błyskawicznie i bezproblemowo. Hexagon 5.0 jest dostępny z kołami w rozmiarze dwudziestu siedmiu i pół cala, ale także w wersji dwudziesto dziewięcio calowej. Wersja z większymi kołami lepiej sprawdzi się dla osób, które mają nieco ponad sto osiemdziesiąt centymetrów, zapewne też dużo lepiej radzi sobie z wszelkimi przeszkodami terenowymi. Jednak, co dla niektórych ma znaczenie, wersja z mniejszymi kołami jest też nieco lżejsza. Jeżeli chodzi o hamulce, Hexagon 5.0 jest wyposażony w klasyczne V – Brake. Czyli hamulce, które działają niezawodnie i niezależnie od terenu, w jakich się ich używa. Ważne jest to, że rama ma na tyle dobrą konstrukcję, że pozwala ona na zamontowanie bagażnika, czy błotników. Mimo, że Kross Hexagon 5.0 kosztuje niecałe półtora tysiąca złotych, jest to zdecydowanie jeden z najlepszych rowerów, jakie możemy dostać w tej cenie. Zresztą nie jest to tylko nasza opinia, ale i innych portali branżowych, ale przede wszystkim zadowolonych klientów. Klienci szczególnie chwalą proporcję jakości do ceny, co jest chyba jedną z najmocniejszych stron oferty tej firmy. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i współpracy z zagranicznymi partnerami, dostarczającymi osprzęt, firma Kross nie tylko jeszcze bardziej się rozwinie, ale być może zostanie samodzielnym liderem rynku w tej części Europy.

Jeżeli jazdę na rowerze traktujemy rekreacyjnie i nie odbywamy na rowerze, codziennych, morderczych treningów, to Hexagon 5.0 jest rowerem dla nas. W przypadku tego modelu warto zwrócić uwagę na atrakcyjny, wyrazisty design, który trafia w gust nie tylko młodych, ale również dojrzałych klientów, którzy wiedzą, czego oczekują.