Przechowywanie zdjęć w tradycyjnym albumie

Uwielbiam robić zdjęcia – nie wychodzę z domu bez telefonu lub aparatu. Na co dzień uwieczniam na fotografiach zwykłe chwile, które mogą wyglądać naprawdę ciekawie, jeżeli wie się, czego szukać w swoim otoczeniu. Najwięcej zdjęć robię jednak podczas swoich podróży lub najróżniejszych uroczystości. Niedawno postanowiłam je wszystkie uporządkować i wywołać te, które mi się najbardziej podobają, by stworzyć z nich piękną pamiątkę.

Wybór tradycyjnego albumu na zdjęcia

eleganckie tradycyjne albumy na zdjęciaMoje zamiłowanie do fotografii zaczęło się już w dzieciństwie, kiedy wpadł mi w ręce stary album ze zdjęciami moich rodziców oraz dziadków. Już wtedy wiedziałam, że chcę uwiecznić jak najwięcej chwil na takich fotografiach. Z czasem nauczyłam się robić ciekawe zdjęcia, jednak większość z nich przechowuję na komputerze. Obecnie mamy bowiem całkowicie inne możliwości, niż dawniej. Niedawno pomyślałam jednak, że fajnie byłoby mieć chociaż jeden album z prawdziwymi zdjęciami, wydrukowanymi na dobrym papierze. Przejrzałam więc eleganckie tradycyjne albumy na zdjęcia. Bardzo podoba mi się taka estetyka, łącząca proste elementy oraz pastelowe kolory. Dosyć szybko udało mi się znaleźć spory album, który doskonale wpasował się w moje upodobania. Zaczęłam więc wybierać zdjęcia, które się w nim znajdą. To było jednak trudniejsze zadanie. Na szczęście w końcu udało mi się podjąć decyzję i zlecić wywołanie zdjęć. Następnie zabrałam się za ich uporządkowanie, by podzielić album na pewne sekcje, w których umieszczę zdjęcia podzielone nie tylko według dat, ale również tematycznie. Bardzo spodobała mi się możliwość dodania opisów do zdjęć – można je zapisać na niewielkich karteczkach i umieścić pod zdjęciami. Dzięki temu od razu wiadomo, kiedy i gdzie została zrobiona dana fotografia. Umieszczenie zdjęć wraz z notatkami w albumie sprawiło mi naprawdę sporo frajdy. Nie spodziewałam się, że całość będzie miała aż tyle uroku. To był świetny pomysł na pamiątkę – z pewnością chętnie będę co jakiś czas sięgać po taki album.

Chociaż albumy na zdjęcia kojarzyły mi się nieco ze stylem retro, postanowiłam spróbować stworzyć sobie taką pamiątkę. Wybrałam album z piękną okładką i całkiem sporą pojemnością – chciałam do niego wkleić naprawdę wiele zdjęć. Jak tylko skończyłam, odłożyłam go na półkę. Dzięki temu, że udało mi się znaleźć elegancki album, sam w sobie stanowi on dekorację. Moi znajomi zwrócili od razu na niego uwagę. Chcieli, bym opowiedziała im historie związane z poszczególnymi fotografiami. Myślę, że w przyszłości moje dzieci i wnuki również będą zainteresowane taką pamiątką.