Przepiękne bukiety z piwoni

W starożytności wierzono, że piwonie potrafią wyleczyć wiele chorób, dlatego kwiaty te niezwykle ceniono. Twierdzono również, że potrafią odganiać złe duchy i chronić przed nocnymi koszmarami. W Chinach peonie nazywano kwiatem królewskim, a ich symbolika związana była z bogactwem, zdrowiem i radością.

Ponadczasowe bukiety z piwonii

bukiet z piwonii w białymstokuBukiet z piwonii jest niezwykle elegancki i piękny, choć nie wszystkie kolory tych kwiatów mają pozytywne znaczenie: biała piwonia – egzaltacja, różowa piwonia – głębokie zrozumienie między partnerami, czerwona piwonia – nowa miłość i namiętność, purpurowa piwonia – hańba i potępienie. Według wierzeń piękny zapach peonii chroni przed ludzką zawiścią i pozwala cieszyć się tym, co mamy i co osiągnęliśmy. Warto jednak wziąć pod uwagę, że to bardzo stare przesądy i wierzenia, które prawdopodobnie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Dlatego, jeśli planowałyście bukiet z białych piwonii, nie martwcie się, że ktoś pomyśli, że jesteście egzaltowane czy zmanierowane. Na giełdach kwiatowych peonie można spotkać w różnych kolorach, choć najpopularniejsze to: biały, różowy, czerwień purpurowa i czerwień fioletowa. Od XX wieku zaczęto również uzyskiwać dwubarwne piwonie (czerwone z żółtymi środkami czy białe z żółtymi środkami). Wśród panien młodych największą popularnością cieszą się jednak standardowe kolory, czyli biały, jasnoróżowy czy purpurowy. Bez względu na to, czy jest to spotkanie przy kawie, uroczysty obiad w jadalni czy stolik postawiony w ustronnym miejscu w ramach dekoracji – bukiet z piwonii pasuje na każdą okazję. Cudny bukiet z piwonii w białymstoku zachwyci wszystkich. W szklanym wazonie kwiaty wyglądają elegancko i wdzięcznie. Ich słodki zapach idealnie komponuje się z całym pomieszczeniem i oczywiście piękną porą roku jaką jest lato. Piwonie sprawdzą się również jako elegancka i wytworna dekoracja stołu weselnego! Najlepiej jest je ustawić w wysokich wazonach lub zanurzyć je w szerokich misach. Miłośnicy piwonii mogą w jednym wazonie połączyć wiele ich odmian. Z pewnością kompozycja ta będzie wyglądać pięknie.

Kwitnienie piwonii zależy od pogody, jednak zazwyczaj kwitną już na początku maja. W chłodniejszych regionach, kwiaty otwierają się na przełomie maja i czerwca. Odmiany żółta, pomarańczowa, czerwona i różowa, w pełni kwitną na początku czerwca. Wówczas kwiaciarnie wypełniają się ich słodkim zapachem. Z piwonii z pewnością powstanie zachwycający bukiet na każdą okazję, bez względu na to czy jest to romantyczna kolacja, podarunek bliskiej osobie czy przyjęcie weselne.