Przysmaki jako nagrody dla psa

 

Szkolenie swojego psa może być dość męczącym wyzwaniem, jednak warto poświęcić na to trochę swojego czasu oraz uwagi. Nie tylko można nauczyć swojego psa ciekawych sztuczek czy przydatnych komend, ale również zapewnia się w ten sposób psu pewne wyzwania, które są bardzo ważne dla jego rozwoju. Chociaż istnieje wiele sposobów na zachęcenie psa do wykonywania komend, jednym z bardziej popularnych jest wykorzystanie pozytywnego bodźca, dzięki któremu pies szybciej przyswaja nowe rzeczy.

Zakup odpowiednich przysmaków dla psa

przysmaki dla psaNa czym polega szkolenie z wykorzystaniem pozytywnego bodźca? Jego główną zasadą jest nagradzanie psa po tym, jak prawidłowo wykona polecenie (po wcześniejszym pokazaniu mu, na czym dana komenda polega). Dzięki temu pies łączy komendę głosową (lub jakikolwiek wybrany przez nas gest), z wykonaniem określonej czynności, z którą wiąże się nagroda np. w postaci pysznej przekąski. Jakie przysmaki dla psa wybierać? Przede wszystkim należy je dobrać do wielkości swojego psa. Warto pamiętać o tym, że to urozmaicenie diety powinno się wliczać do dziennego zapotrzebowania psa na różnorodne składniki pokarmowe, żeby go przypadkiem nie przekarmić podczas nauki. Takie przekąski mogą być nie tylko nagrodą podczas szkolenia, ale również uzupełnieniem codziennych posiłków o produkty mięsne. Bardzo popularne są różnorodne gryzaki, które nie tylko stanowią smakołyk oraz przyjemną rozrywkę dla psa, ale również mogą mieć pozytywny wpływ na stan uzębienia naszego czworonoga. Gryzaki pomagają bowiem usunąć kamień nazębny, o czym warto pamiętać. Co w przypadku posiadania psa z alergią? To żaden problem, wystarczy wybrać takie przysmaki, które nie zawierają alergenu. Na szczęście obecnie na rynku znajduje się bardzo wiele naturalnych przysmaków, których producenci dbają również o psy cierpiące na różnorodne alergie pokarmowe. Dzięki temu wcale nie trzeba rezygnować z zapewnienia takiej przyjemności swojemu psu, za co z pewnością będzie nam wdzięczny.

Przysmaki mogą być bardzo przydatne w momencie, w którym chcemy nauczyć naszego psa jakiejś komendy. Czworonogi o wiele szybciej przyswajają nowe umiejętności w momencie, w którym kojarzą się im one z czymś pozytywnym – a coś takiego na pewno stanowią różnorodne przysmaki. Poza tym można wybierać takie smakołyki, które ułatwią nam dbanie o układ trawienny swojego pupila oraz o stan jego uzębienia. W taki sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym, i sprawić radość swojemu pupilowi jego ulubionymi przekąskami między posiłkami.