Rekomendowane cegły ozdobne

Z całą pewnością cegła jest tym typem materiału budowlanego, który znany jest niemalże każdemu z nas. Stanowi ona podstawowy budulec bardzo wielu różnych obiektów. Z tego też względu warto jest zwrócić uwagę na możliwość odpowiedniego doboru tego materiału pod kątem tego, co zamierzamy przy jego pomocy uzyskać. Możliwości jest tutaj niezwykle dużo. Z tego też względu warto jest dokładnie sprawdzić, czy dana cegła posiada odpowiednie parametry, aby być przeznaczoną do budowy danego elementu konstrukcyjnego.

Wybór białych cegieł

polecana biała cegła z fugąBiorąc pod uwagę wszelkie aspekty związane z rynkiem tego typu produktów warto jest przede wszystkim zwrócić uwagę, że niektóre typy cegieł posiadają chropowatą strukturę, a inne strukturę gładką. Pierwszy typ cegieł nada się do wznoszenia ścian wewnętrznych budynków, ale także ścian zewnętrznych pod warunkiem, że cegła zostanie pokryta tynkiem. Wynika to z kwestii wchłanialności wody i wilgoci. Cegła pod jej wpływem jest mniej odporna i może się kruszyć. Dlatego też bardzo dużo firm, które zajmują się sprzedażą cegieł rekomenduje stosowanie do wznoszenia ścian zewnętrznych tak zwanych cegieł licowanych. Tylko w ten sposób są oni w stanie zapewnić, że nie ulegną one uszkodzeniu na skutek działania czynników zewnętrznych. Do wznoszenia ścian wewnątrz nadadzą się również cegły licowane, zwłaszcza, gdy mówimy o tak zwanych ścianach ozdobnych. Są to ściany, które posiadają odkryte cegły. Ich zastosowanie ma tutaj bardzo duże znaczenie z uwagi na gładką strukturę. Oznacza to dużą prostotę w usuwaniu wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Warto jest z tego choćby względu zwrócić na to uwagę. Ściany tego typu są co do zasady bardzo ciekawym miejscem w naszym domu. Z tego też powodu warto jest zwrócić uwagę na możliwość doboru określonej kolorystyki cegieł, w tym także cegieł, które posiadają ślady fug, lub innych zapraw. Przykładem takiego materiału może być polecana biała cegła z fugą. Stanowi ona świetny przykład niecodziennego zastosowania kolorystyki w miejscu takim jak kuchnia, czy salon.

Pomimo jasnej kolorystyki idealnie nadaje się do drewnianych elementów. Ponadto można ją świetnie połączyć z kontrastującą czernią. W ten sposób można uzyskać bardzo niebanalne połączenia stylów i kolorów. Zakup cegieł tego typu jest z całą pewnością nieco wyższy, niż zwykłych materiałów tego typu. Warto jest jednak pamiętać o tym, że powinniśmy dokładnie sprawdzić wymiary cegieł, aby użyć odpowiedniej ilości tego typu materiału. W ten sposób nie kupimy go zbyt dużo.