Retro świat

Jednym z moich największym marzeń było otworzenie pięknej restauracji. Takiej z klasą, z pięknym wnętrzem, idealnym wystrojem, gdzie gości będą mogli świętować doniosłe chwile w swoim życiu. Wiele mnie kosztowało przekonanie bliskich, że dam radę zrealizować taki pomysł, jednak w końcu, po wielu rozmowach, udało mi się. Pokazałam sensowny biznesplan i mogłam przejść do działania. 

Lustrzany świat

lustra retroKiedyś, jak odwiedzałam jeden z innych krajów, trafiłam do restauracji, która mnie absolutnie urzekła. Na ścianach było pełno luster. Mimo, że restauracja nie należała do największych, to przez te lustra wydawało się, że na sali siedzi dużo więcej gości. I tak był plan na wystrój mojej restauracji. Znalazłam odpowiedniego projektanta wnętrz, który podzielał moją wizję i był zachwycony pomysłem. Przyznał, że jeszcze nigdy nie był w tego typie miejscu i że musi to wyglądać obłędnie. Bardzo długo zajęło nam szukanie odpowiednich luster. Na początku dużym problemem było to, że lustra, które spełniały nasze wymiary, to niestety nie spełniały kryteriów estetycznych, a nie ukrywam było to dla nas bardzo ważne, aby te lustra nie były tylko duże, ale też piękne. Znaleźliśmy jednak hurtownie luster i tam naprawdę było już w czym wybierać. Od kształtów, po wymiary, na ramach kończąc. Jednak nas urzekły lustra retro. Absolutnie wpisywały się w naszą wizję wystroju tej restauracji, jak i również nie mogliśmy przejść obojętnie obok tak pięknych detali i wykończeń, jakie miały te lustra. Kojarzyły się z elegancją, czymś dystyngowanym i wyjątkowym. Co prawda były drogie, co na początku trochę nas odstraszyło, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na nie. Po zawieszeniu ich na ścianach lokalu, minęły wszelkie wątpliwości związane z ceną. Prezentowały się wprost wymarzenie. Nie dawały wrażenia przepychu, a wręcz nadały odrobinę romantyczności w pomieszczeniu. Często goście mnie pytają skąd pomysł na takie nietypowy wystrój i gdzie można kupić tak wyjątkowe lustra. Zawsze jest mi wtedy bardzo miło, że nasi klienci potrafią docenić mój trud, który włożyłam w wykreowanie tego miejsca. 

Jeżeli jesteście na etapie projektowania mieszkania, domu, czy też własnego biznesu, to warto wziąć styl retro mocno pod uwagę. Zawsze będzie się on kojarzył z pewnego rodzaju ekstrawagancją i na pewno sprawi, że wasze miejsce będzie zapamiętane, przez osoby, które będą was odwiedzać. A zawsze lepiej jest być kojarzonym ze starym, dobrym stylem, niż w kitem i przesadnym przepychem, który też się zdarza.