Rodzaje butelek dla noworodków karmionych piersią

Naturalne karmienie jest doskonałym sposobem na to, by zapewnić maluchowi pokarm, który jest dostosowany do jego potrzeb. Mleko matki zawiera liczne składniki odżywcze, które wspierają rozwój malucha, a jednocześnie chronią go przed szkodliwymi drobnoustrojami. Korzyści, jakie wynikają z kamienia naturalnego sprawiają, że wiele mam decyduje się na ten sposób żywienia malucha. Dzięki temu mogą zapewnić swojemu dziecku właściwy pokarm, a także zaspokoić jego potrzeby bezpieczeństwa oraz bliskości.

Komfort karmienia dzięki odpowiedniej butelce

jaka butelka dla noworodka karmionego piersiąMleko matki jest idealnym pokarmem dla noworodka, skutecznie zaspokaja pragnienie i głód. Ważne jest zatem, by karmić malucha jak najczęściej, a w sytuacji, kiedy nie jest możliwe podanie piersi zdecydować się na karmienie przy pomocy butelki. Wiele mam zastanawia się, jaka butelka dla noworodka karmionego piersią będzie najlepsza i nie zaburzy naturalnego procesu ssania. Wielu producentów oferuje wysokiej jakości sprzęty, które świetnie sprawdzają się w przypadku maluchów, które karmione są w sposób naturalny. W sklepach dostępne są modele, które wykonane są z plastiku, dzięki czemu są lekkie, a także odporne na stłuczenia. Ich wadą jest fakt, iż mogą ulec odbarwieniu, są także trudne do utrzymania w czystości. Z kolei modele wykonane ze szkła są w pełni naturalne i bezpieczne, Jednak ich wadą jest fakt, iż są cięższe oraz mniej poręczne. Butelki można podzielić także ze względu na budowę. Doskonałym rozwiązaniem w przypadku maluchów są butelki antykolkowe, które posiadają zakrzywione kształty, dzięki czemu ułatwiają przepływ płynu, a jednocześnie zapobiegają połykania nadmiaru powietrza, który może być powodem dolegliwości bólowych. Dzieci już od pierwszych dni życia mogą przyjmować pokarm w butelce, jednak w przypadku maluchów, które ssą pierś warto jest zdecydować się na odpowiednią butelkę, która posiada właściwy smoczek. Powinien przypominać kobiecą pierś, gdyż wówczas nie zaburza naturalnego rytmu karmienia. Ważne jest, by butelkę dopasować do wieku dziecka, wybrać odpowiedni materiał, które charakteryzuje się wysoką jakością, nie zawiera bisfenolu a, a także innych szkodliwych związków.

Właściwy rozmiar produktu, a także odpowiednio dostosowany typ smoczka oraz kształt butelki sprawiają, że maluch z powodzeniem może być karmiony w sposób naturalny. Wielu producentów oferuje smoczki, które mają kształt zbliżony do kobiecego sutka, dzięki czemu pokarm przepływa w sposób powolny. Dzięki odpowiednim produktom, a także właściwym kształtom można zadbać o komfortowe karmienia malucha, zminimalizować ryzyko pojawienia się kolek, a także innych nieprawidłowości.