Samoprzylepne podpiętki wykonane z korka

Wygoda podczas noszenia obuwia powinna być dla nas priorytetem podczas zakupów. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy kupiona przez nas para po kilku godzinach noszenia nie jest już tak wygodna, jak podczas zakupów. Istnieją także różnorodne schorzenia, które mogą powodować dyskomfort podczas codziennego chodzenia. Na szczęście istnieją jednak proste sposoby, które mogą poprawić nasz komfort podczas tej czynności. Warto się więc zastanowić nad przyczyną swojego dyskomfortu.

Zakup korkowych podpiętek samoprzylepnych

podpiętki korkowe samoprzylepneWygodne buty są podstawą, jeżeli chce się zadbać o odpowiedni komfort swoich stóp. Jest to szczególnie ważne dla osób, które cierpią na różne schorzenia, np. związane ze ścięgnem Achillesa, chorobami pięt czy stawu kolanowego. Wtedy chodzenie każdego dnia może wiązać się z dyskomfortem czy nawet bólem. Także źle dopasowane buty mogą doprowadzić do bolesnych otarć. Tych nieprzyjemnych skutków można uniknąć, nawet jeżeli jest się już posiadaczem niewygodnego oraz źle dopasowanych butów. Mogą bowiem w tym pomóc podpiętki korkowe samoprzylepne. Są to krótkie wkładki, które przykleja się (jak sama nazwa wskazuje) pod piętą, wewnątrz buta. Ich zamocowanie jest bardzo łatwe i nie powinno nikomu sprawić żadnego problemu. Równie proste jest ich usunięcie, ponieważ co jakiś czas należy je wymieniać. Jakie skutki może nam przynieść zastosowanie takich wkładek? Przede wszystkim podnoszą one piętę, dzięki czemu można zmniejszyć uciskanie buta oraz obcieranie pięt. Podniesienie tylnej części stopy nie tylko odciąża piętę, ale również powoduje przesunięcie kostki przyśrodkowej oraz bocznej, czyli wrażliwej części stopy. Takie nietypowe wkładki mogą nie tylko złagodzić różnorodne dolegliwości, które związane są z noszeniem niedopasowanego obuwia, ale również w pewnym stopniu amortyzują mikrowstrząsy powstające podczas chodzenia po twardej nawierzchni. Warto się więc dobrze zastanowić nad tym, czy podpiętki nie poprawią naszego komfortu podczas codziennego noszenia różnorodnych butów.

Niewygodne obuwie może być męczącą zmorą, warto więc dobrze przemyśleć każdy zakup obuwia. Na szczęście jednak istnieją pewne sposoby na poprawienie swojego komfortu, nawet jeżeli cierpi się na różnorodne schorzenia. Podpiętki są bardzo prostym rozwiązaniem, jednak mogą diametralnie zmienić nasze odczucia podczas noszenia konkretnej pary butów. Warto się więc dobrze zastanowić, czy takie wkładki nie pomogą nam sprawić, że chodzenie każdego dnia stanie się bardziej przyjemne. Warto zadbać o swój komfort.