Serwis współczesnych mechanizmów okiennych

 

Współczesna stolarka okienna to już konstrukcje wyposażone w bardzo skomplikowane mechanizmy. Klienci od okien oczekują nie tylko dobrych parametrów, ale także dużej funkcjonalności. Przez takie skomplikowanie okna są już nie tylko prostymi przegrodami otworowymi, ale także bardzo skomplikowanymi mechanizmami, a o takie trzeba odpowiednio zabrać.

Konserwowanie okien w Poznaniu

konserwacja okien poznańJak zapewne większość osób wie okna otwierają się w wielu płaszczyznach, a także mają funkcje przewiewu. Aby mogły wykonywać takie działania potrzebne są odpowiednie mechanizmy, które producent umieszcza w ramie okna i w ościeżnicy. Są to mechanizmy zapadkowe, rygle, przeguby i inne urządzenia, które z czasem ulegają rozregulowaniu i zużyciu. Aby zachować pełną sprawność tych części należy od czasu do czasu przeprowadzić odpowiedni serwis okien i konserwację jego elementów. Jeśli chodzi o taką usługę jak konserwacja okien Poznań może zaoferować bardzo dużą liczbę punktów serwisowych specjalizujących się w stolarce okiennej. Po przyjeździe na miejsce serwisanci dokładnie przeglądają wszystkie mechanizmy, smarują je, a także regulują luzy. Dzięki specjalnym przyrządom mogą także dostać się w miejsca nie dostępne na pierwszy rzut oka dla przeciętnego użytkownika i sprawdzić ukryte tam mechanizmy. Dzięki dobrej konserwacji zapewniamy oknom długotrwałą pracę i dobra szczelność, co wpłynie pozytywnie także na warunki w naszym domu i na koszty wynikające z jego ogrzewania. Wiadomym jest, że przez okna ucieka duży procent ciepła z naszego domu, dlatego większość okien jest produkowana z jak najwyższą dbałością o ten szczegół. Niestety poprzez zbyt duże zużycie okna ta szczelność zostaje naruszona i bez koniecznej regulacji nie jesteśmy w stanie temu zaradzić. Niekiedy to nawet regulacja niewiele daje, zwłaszcza, gdy okno jest już na tyle zużyte, że uszczelki się do niczego nie nadają. W takim przypadku należy przeprowadzić regeneracje uszczelnienia poprzez wymianę zużytych elementów w oknie. Najlepiej, jeśli dokona tego ktoś z wprawą i przyłoży się należycie do tego zadania.

Jak widzimy temat konserwacji okien, który jest bardzo często bagatelizowany przez użytkowników, jest w istocie bardzo ważny i dzięki niemu unikniemy dość poważnych kosztów wynikających z konieczności wymiany stolarki okiennej. Niektóre osoby nawet nie myślą o konserwacji i często nie robią tego całe życie, a przecież już nawet producent wspomina o konieczności przeglądów w załączonej instrukcji obsługi okna lub specyfikacji technicznej.