Sklepy z płytkami gresowymi

Piękne podłogi jak w pałacu, lśniące ściany w łazience lub kominek obudowany w renesansowy sposób. To wszystko możemy mieć jeśli zdecydujemy się na płytki ceramiczne w naszym domu. Widziane najczęściej w filmach wielkie rezydencje bardzo często są wnet nasycone tym materiałem użytym do dekorowania wnętrza. Nic dziwnego płytki to dużo bardziej prestiżowa i estetyczna wersja paneli podłogowych, parkietów lub wykładzin.

Oferty sklepów z płytkami gresowymi

płytka gresowa sklepPośród dostępnym materiałów budulcowych płytek ceramicznych najbardziej rozsądnym produktem wydaje się być gres. Ta mieszanina gliny i kilku minerałów, która poddawana jest w procesie produkcji prasowaniu, a następnie wypalaniu w temperaturze tysiąca dwustu stopni Celsjusza, posiada doskonałe właściwości do zastosowania na powierzchniach płaskich w naszym domu. Przede wszystkim płytki gresowe są bardzo wytrzymałe i wytrzymują typowe obciążenia występujące na parkietach i ścianach. Szukając takiego elementu jak płytka gresowa sklep, który powinniśmy odwiedzić w tym celu powinien być sklepem specjalizującym się w ceramice. Możemy oczywiście poszukać i zakupić płytki także również w innych punktach na przykład w marketach budowlanych lub hurtowniach, jednak nie otrzymamy tam fachowej porady odnośnie wyboru rodzaju płytek ceramicznych. W sklepie o odpowiednim profilu płytki gresowe występują w dość dużej gamie wyboru. Odpowiednie działy są zazwyczaj podzielone na płytki parkietowe, elewacyjne lub tarasowe i nawet chodnikowe. Wstępując do odpowiedniego działu mamy pewność, że przywita nas sprzedawca o dużym doświadczeniu w wyborze płytek. Pozwoli nam to uniknąć błędów technicznych spowodowanych naszym małym doświadczeniem, a niekiedy sprzedawca potrafi również dobrze dobrać płytki pod względem estetycznym do naszego pomieszczenia. W najlepszych sklepach w doborze płytek często służą specjalne symulacje komputerowe, które pozwolą nam obejrzeć wizualizacje naszego wyboru. A wybór jest oczywiście ogromny, gdyż płytki gresowe posiadają różną teksturę i wymiary. Są płytki z połyskiem oraz matowe, czarne, białe, kolorowe, a także z występującą różna teksturą. Można nawet dobrać płytki imitujące marmur, co sprawi, że nasz dom zacznie przypominać pomieszczenia pałacu po ich zastosowaniu.

Takich możliwości nie zobaczymy w markecie budowlanym, gdzie z reguły za nieco niższą cenę sami będziemy mogli dobrać płytki bez zbyt wielkich podpowiedzi ze strony personelu obsługującego. Ciężko liczyć na fachową obsługę, gdyż sprzedawcy z reguły nie posiadają dużego doświadczenia, a częsta rotacja w takich miejscach nie sprzyja jego rozwijaniu. Lepiej postawić w takim przypadku na sklepy zajmujące się tym od lat.