Śląsk rynkiem sufitów napinanych

 

Śląsk jest regionem o bardzo wysokim stopniu uprzemysłowienia mimo upadku wielu kopalń. Ulega ciągłej transformacji i przebranżowieniu. Duże zaludnienie i silny stopień zurbanizowania czyni ze Ślaska obszar wręcz wymarzony do rozwoju przedsiębiorczości. Na Śląsku   powstało bardzo wiele firm korzystających z pracy i umiejętności fachowego kapitału ludzkiego. Na tej fali rozwojowej pojawiła się też grupa przedsiębiorstw produkujących i sprzedających  sufity napinane. Są one istotną alternatywą dla tradycyjnych metod budowlanych opierających się głównie na płytach z K – G. Montaż płyt gipsowych wymaga użycia wielu materiałów i nakładu pracy. Jest to też metoda, która powoduje powstawanie dużej ilości pyłów i zabrudzeń.

Śląsk liderem w dystrybucji sufitów napinanych

sufity napinane śląskBudownictwo lubi nowości i dlatego pojawienie się sufitów napinanych zostało szybko zauważone. W całej Polsce rozpoczęto produkcję i sprzedaż sufitów napinanych. Jednak to na Śląsku jest największa intensyfikacja działalności firm, które postawiły na wytwarzanie i dystrybucję powłok do napinania sufitów. Śląskie firmy działające w tej branży oferują z reguły pełną skalę usług od doradztwa po montaż powłok. Dystrybuowane sufity napinane Śląsk i branża w całym kraju wykonuje z tkanin poliestrowych i poliuretanów. To podstawowe tworzywo. Umiejętności śląskich przedsiębiorców pozwalają na produkcję i sprzedaż wszystkich wersji sufitów napinanych. Oferta przedsiębiorców zaczyna się od zwykłych białych, matowych sufitów napinanych z poliuretanu. Podstawą egzystencji tej branży są sufity z tkanin poliestrowych oferowanych w niemal wszystkich kolorach. Naczelnym produktem są tu sufity w wersji ” lustrzanego odbicia „. Na Śląsku kupimy również sufity napinane z nadrukiem, które stają się bardzo modnym tworzywem ze względu na możliwość ” ingerowania ” w proces twórczy przez klienta, który może zlecić nadrukowanie zdjęcia z własnego albumu. Firmy na Śląsku nie zrezygnują również z największych wyzwań jakimi są wielopowłokowe sufity napinane w wersji 3D. Ale żeby mówić o pełnej propozycji trzeba wspomnieć o specjalnym oświetleniu LED oraz światłowodowym. Wszystko to znajdziemy także w ofercie śląskich firm. Właściciele przedsiębiorstw na Śląsku znają potrzeby klienta i wychodzą na przeciw przeprowadzając go przez wszystkie etapy zakupowe od doradztwa po montaż. Firmy na Śląsku oferują wszystkie możliwe systemy montażowe. Od najtańszych do najdroższych. Dobrą wiadomością dla klientów jest to, że będą się mogli potargować o cenę. Przy zakupie 20 m kwadratowych można liczyć na rabaty ale i przy mniejszych powierzchniach też można odnieść sukces negocjacyjny.

Klasę przedsiębiorców z regionu Śląska potwierdza fakt, że świadczą oni swoje usługi nie tylko w swoim najbliższym otoczeniu. Jakość proponowanych usług i profesjonalizm zaczynają być znane w całej Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że przy tak dużej liczbie podmiotów działających w tej branży należy być ostrożnym. Zawsze i wszędzie może się trafić czarna owca, która ten solidny obraz branży zarysuje. Dlatego mając takie narzędzie jak internet z łatwością sprawdzimy potencjalnego dostawcę usług.