Sposoby stałego ogrzewania pacjenta

Coraz powszechniej wykorzystywane systemy ogrzewania pacjenta w czasie operacji pozwalają na uniknięcie hipotermii, która jest zarówno niezwykle groźna dla życia, jak i zdrowia człowieka. Unikalne rozwiązania powodują, że zastosowane w czasie operacji ogrzewanie może być w pełni efektywne. Dodatkowo, dzięki możliwości konfigurowania sprzętu, nada się one dla osób o różnym wzroście i masie, a także niezależnie od rodzaju operacji. Jakie systemy ogrzewania pacjenta warto wybierać? Które z rodzajów będą szczególnie korzystne i pozwolą na uzyskanie oczekiwanej skuteczności?

Wybieramy system stałego ogrzewania pacjenta

stałe ogrzewanie pacjenta podczas operacjiDo najważniejszych zalet stosowania systemów ogrzewania pacjentów w anestezji zalicza się szybkość działania oraz możliwość optymalnego doprowadzania ciepła. Dodatkowo ważny jest jak najkrótszy czas nagrzewania, który będzie połączony z równomiernym rozprowadzaniem temperatury. W przypadku systemów możliwe jest także przyłączanie różnej liczby koców termicznych. Również w odniesieniu do chirurgii rozwiązania te miewają różne korzyści. Pierwszą z nich bywa niwelowanie dokuczliwego hałasu, mającego na przykład miejsce w przypadku systemów ogrzewania miejscowego w pomieszczeniach. Oprócz tego rezygnacja z dmuchawy pozwala na uniknięcie pojawiania się drobnoustrojów i bakterii, jakie mogą w takim przypadku wznosić się do góry. Jednocześnie nowoczesne systemy ogrzewania pacjentów sprawiają, że ciepło z systemu nie będzie oddawane do otoczenia, co bywa niezwykle istotne. Odpowiednio dobrane stałe ogrzewanie pacjenta podczas operacji ma wiele korzyści. Są to również korzyści administracyjne, jak na przykład nieznaczny koszt finansowy, możliwość precyzyjnego rozliczania czasu stosowania, a także brak konieczności wymiany filtrów powietrza, co ma miejsce w przypadku dmuchawy. Nowoczesne systemy sprawdzają się zarówno przed zabiegiem operacyjnym, w jego trakcie, jak i w okresie pozabiegowym.

Nowoczesne systemy ogrzewania pacjentów w czasie operacji są doskonałym połączeniem zarówno efektywności cieplnej, jak i bezpieczeństwa. Niezbędny w tym przypadku jest nieprzerwany pomiar temperatury ciała pacjenta, co pozwala na stałe obserwowanie zmian i dostosowywanie się do nich. Oprócz tego nowoczesne systemy ogrzewania są w pełni higieniczne, a także proste w dezynfekcji, co na sali operacyjnej jest niezwykle ważne. Nowoczesne systemy sprawdzają się w różnych przypadkach, a wielokrotność użycia takich rozwiązań sprawia, że możliwe jest całkowite uniknięcie hipotermii u pacjentów.