Sprawdzona i skuteczna hydroizolacja

 

W niektórych przypadkach może być tak, że woda będzie powodowała poważne problemy związane z naszym budynkiem. Jeśli budujemy dom to trzeba wziąć pod uwagę różne ewentualności. To, że stawiamy dom na teoretycznie suchym gruncie to wcale nie musi oznaczać, że faktycznie taki on jest. Często dopiero po latach okazuje się, że pod fundamenty domu podchodzi woda. W związku z tym warto wcześniej o tym pomyśleć i w odpowiedni sposób fundamenty zabezpieczyć.

Efektywna ochrona fundamentów

trwałe izolacje przeciwwodneCząsteczki wody mogą mieć naprawdę bardzo dużą moc. Wbrew pozorom nawet bardzo mała ilość wody ale dawkowana cyklicznie może sprawić, że konstrukcja budynku zacznie się osłabiać. Właśnie z tego powodu warto  by było pomyśleć o stworzeniu w budynku izolacji przeciwwodnej. W przeszłości do ochrony budynków przed wodą stosowano lepik, którym malowano fundamenty. Z biegiem czasu zaczęto jednak udowadniać, że nie jest to najlepszy materiał do tego typu zadań. Zaczęły jednak pojawiać się inne metody pozwalające tworzyć trwałe izolacje przeciwwodne. W szczególności dużą popularnością cieszą się specjalne folie w płynie. Takie folie nabywa się w markecie budowlanym i nakłada przy użyciu pędzla na powierzchnię fundamentów. Już po krótkim czasie zaczyna tworzyć się na fundamentach jednolita, spójna warstwa która na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od wspomnianej wcześniej folii. Rozwiązania tego typu są bardzo popularne ponieważ łatwo można je zastosować. Nie trzeba tutaj stosować żadnych specjalnych technik ani wzywać firm, które pomogą nam taką izolację przeciwwodną stworzyć. Bardzo dużym uznaniem darzona jest również specjalna folia termokurczliwa. Takie folie nakłada się na powierzchnię fundamentów w taki sposób aby powstała zarówno izolacja pozioma jak i pionowa. Jest to niezwykle ważne ponieważ brak izolacji pionowej to częsty błąd a może on doprowadzić do tego, że będzie podciągana woda gruntowa do górnych partii budynku.

W przypadku stosowania ochronnych folii termokurczliwych wykorzystuje się po prostu opalarkę, która pozwala na właściwe ogrzanie folii. Takie folie dostępne są w różnych wersjach jeśli chodzi o grubość. Sporo tutaj zależy od tego w jakim miejscu mamy zamiar taką folię zastosować. Obecnie wiele osób decyduje się również na zakupienie takich folii do izolacji przeciwwodnych przez Internet. Mnóstwo sklepów budowlanych oferuje obecnie sprzedaż internetową gdzie jednym z produktów w dostępnym asortymencie jest właśnie takowa folia. Póki co jest to najlepszy materiał do hydroizolacji.