Sprawdzony sposób na nową kanapę

 

Wkrótce przeprowadzamy się do naszego nowego, wymarzonego domu. Wszelkie prace wykończeniowe i instalacyjne są już za nami i teraz czeka nas tylko zakup i montaż mebli. Łóżko i kanapy będą przeniesione przy pomocy firmy przeprowadzkowej, a to, czego nie mamy na własność będziemy musieli kupić. Bardzo poważnie zastanawiam się nad tym, czy nie sprawić sobie nowego miejsca do przesiadywania przed telewizorem, bo stara sofa jest już mocno zużyta.

Czyścić kanapy czy kupować nowe?

czyszczenie kanap - Wrocław i okoliceMój mąż był przeciwny kupowaniu nowej kanapy. Uważał, że ta, którą mamy jest wystarczająco miękka i pojemna i nie potrzeba nam nowej. Zgadza się co do tego, że mogłaby być czyściejsza, więc zaproponował mi jej upranie. Postanowiłam sprawdzić, czy ta sztuka mi się uda i po zakupieniu środków do czyszczenia tapicerki wzięłam się do pracy. Niestety, ale żaden z detergentów nie poradził sobie wystarczająco ze starymi i zaschniętymi plamami. Kanapa była przez długi czas mokra, a gdy wyschła – pojawiły się nowe plamy! Nie dając za wygrane wezwałam fachową pomoc. W Internecie znalazłam namiary na firmę oferującą czyszczenie kanap – Wrocław i okolice powinny znać tę firmę, gdyż reklamuje się ona bardzo często. Rzadko ufam firmom będącym na każdym kroku i reklamującym się jako wielozadaniowi, ale wielu Internautów ich polecało, więc postanowiłam sama przekonać się, czy są warci swojej ceny. Kontakt z nimi był już od początku bardzo przyjazny i pojawili się na następny dzień z zestawem akcesoriów do czyszczenia w moim domu. Ucieszyłam się na tak szybką odpowiedzieć i postanowiłam dać im czas na gruntowne umycie kanapy. Z daleka przyglądałam się jak zwinnie i szybko nakładają preparat, po czym go usuwają za pomocą specjalnego odkurzacza. Używali bardzo ładnie pachnących detergentów, ale nie mogłam dojrzeć, z jakiej one były firmy. Prawdopodobnie są to specjalnie dla nich sprowadzane środki. Po dwóch godzinach mogłam już podziwiać suchą, czystą i pięknie pachnącą kanapę. Po dawnych zabrudzeniach nie było śladu. Wszystkie plamy zniknęły, a barwy kanapy znacznie rozjaśniały. Szczerze powiedziawszy, tuż po zabiegu kanapa wyglądała jak nowa, jakbyśmy ją dopiero co kupili.

Mój mąż również cieszył się z efektów pracy ekipy sprzątającej. Nie mógł się nadziwić, że w tak szybkim czasie panowie dokładnie usunęli stare zabrudzenia nie niszcząc przy tym jej struktury. Bardzo zależało nam, aby kanapa nie była podziurawiona ani w inny sposób uszkodzona po jej praniu. Już nie mogę się doczekać kiedy będę zachwycać się wyglądem mojej starej-nowej sofy w naszym nowym salonie i cieszyć się, że nie wydałam pieniędzy w błoto.